Aile izleyicilerine yönelik yeni animasyon filmi “My Little Pony” Netflix’e geliyor.

Paramount Pictures, ilk olarak 24 Eylül 2021’de gösterime girmesi planlanan filmin dağıtımını yapacaktı. Hasbro’nun film stüdyosu Entertainment One filmi çekti ve Netflix’e sattı. Çin’deki dağıtım hakları da korunacak.

Kesin çıkış tarihi belirsiz olsa da, “My Little Pony” filminin bu yıl Netflix’e gelmesi bekleniyor.

Hala devam etmekte olan sinema salonlarının kapanmasının ardından, Hollywood stüdyoları ya gelecek filmlerini ertelemeye ya da yayın hizmetlerine göndermeye devam ettiler. Paramount, salgının ortasında yayıncılara Eddie Murphy ve Arsenio Hall’un “Coming 2 America”, Aaron Sorkin’in mahkeme salonu draması “The Trial of the Chicago 7” ve Michael B. Jordan’ın oynadığı “Without Remorse” dahil olmak üzere birçok film sattı. Başka yerlerde Disney, “Mulan”,“Soul”ve “Raya and the Last Dragon”ı Disney Plus’a taşıdı ve Warner Bros, stüdyonun 2021 film arşivinin HBO Max’te aynı anda gösterime girmesini sağladı.

Bu sırada Netflix, Disney Plus’taki çocuk ve aile dostu tekliflerin bolluğuyla rekabet etme çabasıyla daha genç izleyiciler için içeriği artırmaya odaklandı. Son zamanlarda yayıncı, uluslararası olarak “SpongeBob: Sponge on the Run” filminin yanı sıra animasyonlu Lord ve Miller filmi “The Mitchells vs. The Machines” ve “Wish Dragon”u satın aldı.

Netflix’in orijinal animasyon arşivinin arasında “Klaus”, “The Willoughbys” ve Glen Keane’in “Over the Moon” yer alıyor. Ayrıca Richard Linklater’in “Apollo 10 ½: Bir Uzay Çağı Macerası” ve Guillermo del Toro’nun “Pinokyo” adlı eserlerinde gençlik odaklı birkaç proje var.

Hasbro’nun genç kızlar arasında popüler olan, binicilik temalı bir oyuncak serisi olan My Little Pony, birçok TV filmine veya televizyon dizisine konu oldu. Lionsgate, 2017’de sinemalarda “My Little Pony: The Movie” adlı uzun metrajlı bir fantastik film yayınladı. Emily Blunt, Kristin Chenoweth, Liev Schreiber ve Uzo Aduba, 6,5 milyon dolarlık bir bütçeyle dünya çapında 60 milyon dolardan fazla gelir elde eden animasyonu seslendirdiler.

Robb Cullen ve Jose Ucha, Mark Fattibene ile birlikte yeni gelecek olan My Little Pony filmini yönetti. Cecil Kramer ve Peter Lewis yapımcı olarak görev yaptı.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like