“Downton Abbey” dizisinin doğrudan devamı olmasa da benzer şekilde cömert bir tarzda çekilmiş kapsamlı bir tarihi dizi olan “The Gilded Age”, bu sefer 1880’lerin New York’unda, miras zenginleri ile sonradan görmelerin arasındaki sınıf çatışmalarının ortasında geçiyor.

Gilded Age, ilk bölümünde, Marian Brook (Louisa Jacobson) adlı kurgusal bir genç kadını takip ediyor. Marian ve yeni tanıdığı Peggy Scott (Denée Benton), Brook’un zengin teyzeleri Agnes van Rhijn (Baranski) ve Ada Brook’un (Cynthia Nixon) Manhattan’daki evine gider.

Oraya vardıklarında, üst sınıf New York yaşamının göz alıcı, acımasız gelenekleri ve asilzade teyzelerin, sonradan görme zenginler George ve Bertha Russell (Morgan Spector ve Carrie Coon) ile rekabetinin içine çekilirler.

The Gilded Age”, “Downton abbey dizisinden bildiğimiz tüm şatafatını ve yapım değerini gösteriyor, görkemli setler, abartılı kostümler ve ayrıca yıldız isimlerle dolu bir kadro. Aynı zamanda “Downton” ile iki kez Emmy kazanan ve “Gosford Park”ın Akademi Ödüllü senaristi olan Fellowes’un neslini de taşıyor.

Fellowes bir röportajında, “Yazdığın şey bir fiyaskodan ibaretse insanların senden bir beklentisi kalmaz.” diye belirtmişti.

Fellowes, “The Gilded Age” dizisinin HBO’da yayınlanmasından memnun olduğunu söyledi ve kendisini “Succession” gibi imza projelerin hayranı olarak nitelendirdi.

NBC’den HBO’ya geçiş “oldukça dostane ve işbirlikçiydi” diye belirtti.

Benton, “Gilded Age” yaratıcı ekibini, kendi zengin ve eğitimli topluluklarında yaşayan, Peggy gibi siyahi insanların olduğunu göstermek için daha fazla yol sağlamaya çalıştığını söyledi.

Dizi, 24 Ocak günü HBO ve HBO Max’te yayınlanacak.

 

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like