HBO’nun önemli yapıtlarından biri olan Westworld hakkında bazı gerçekler ortaya çıktı. Dijital platform dizi ile ilgili kamera arkasını paylaştı. Hemen hemen her dizinin kamera arkasını paylaşan HBO, bu diziye de yer verdi. 

Kamera arkası videoları, Hale’in bu sezon sinekleri nasıl kullandığını tam olarak netleştirmeye yardımcı oluyor.

Sinekler etrafta vızıldıyor. Westworld 4. sezonda 1. bölümün açılış sahnesinden bu yana takip edenlerin bildiği gibi, sinekler havada uçuşan böceklerin asla girmemesi gereken yerlere sürünerek girme eğilimindeler (Caleb’in kulağı, Adalet Bakanlığı adamının gözü, bu adamlar tüm bariz uçuşa yasak bölgeleri görmezden geliyor).

Westworld ve kamera arkası

Sinekler, Chalores’in ayrılmaz bir parçası. İnsanları kendi kuklalarına dönüştürme planının 3. bölümde bir grup böceğin siyah yapışkan bulaştığını gördük. Sonrasında sinekler Caleb’e saldırıyor ve, Chalores bir parazitin içine sızdığını doğruluyor. 

Bölüm jeneriğinden sonra bu sezon oynatılan kamera arkası videoları, sineklerin, parazitlerin ve ses üreten yapıların birbirleriyle nasıl ilişkili olduğuna dair daha fazla ipucunu bizlere gösteriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=2l4tuNYvPa4&t=8s

3. bölümde, Caleb ve Maeve, drone sunucularının siyah sıvı kutuları, vızıldayan sinekler ve Caleb’e büyütülmüş parazitler gibi görünen bir şey içeren bir tür garip operasyon gerçekleştirmesini izliyor. Gösterideki drone sunucularının sıvıyla parazitleri karıştırdığını ve sineklerin bu korkunç karışıma çekildiğini gösteriyor.

Carlos, Hormonal çekiciliği olduğunu belirtiyor. Carlos,

 “Sinekler, enfekte olmak için paraziti yemeye gelir. Sonra, esas olarak hastalığı bulaştıran, insanlara saldıran sineklerdir.”

Bu da bizi başka bir soruya götürüyor: Chalores bir kez uçup gittikten sonra insanları nasıl kontrol ediyor? Başka bir kamera arkası videosunda, parazit insan beynini etkileyip enfekte ettiğinde, insan beynini (Chalores) ses yoluyla onlara verdiği bu ipuçlarına ve sinyallere duyarlı hale getirmeye hizmet eder.

Tüm bunları doğru yorumladığımızı varsayarsak, parazit bulaşmış sinekler, hastalığı, o zaman Chalores’in ses üreten makinelerinin insafına bırakılan, şüphelenmeyen insanlara bulaştırır. Bu gece kabuslarınızı doldurmak için başka bir şeye ihtiyacınız varsa, dizide gördüğümüz birçok sinek yüzde 100 gerçek.

Bir yanıt yazın
You May Also Like