Pazar günü yayınlanan 4. sezonun üçüncü bölümü bir garip şekilde gelişti. Bernard, Beyond Valley’den (aka The Sublime) gizemli kehanet yetenekleriyle geri dönüyor. Caleb’in kızı gibi davranan bir ev sahibi ona böceklerin gazabını salıyor.

Caleb’in akıbetiyle ilgili güncellemeyi beklerken, 3. bölümün geri kalanına bir göz atalım. HBO’nun akıllara durgunluk veren bilimkurgu dizisinin bu sezonunda toplam sekiz bölüm olacak ve hepsinin nasıl olacağını görmek için herkes merakla bekliyor.

Bernard geri döndü

Sonunda, 3. sezon finalinden beri ortalarda olmayan bir ana karakter görüyoruz. Bernard! 3. bölümün başlangıcında, bir grup Westworld ev sahibinin fiziksel bedenlerini geride bırakarak 2. sezona girdiğini gördüğümüz dijital bir varoluş düzlemi olan Beyond Beyond’da.

https://www.youtube.com/watch?v=2l4tuNYvPa4

Bernard, Westworld sunucusu Akecheta in the Sublime ile kısa bir karşılaşma gibi görünen bir deneyimden kendi dünyasına döndüğünde, sadık dostu Ashley Stubbs oradadır ve ona yılların geçtiğini söylüyor.

Görünüşe göre Stubbs bunca zamandır onun yanındaydı ve bir sonraki hamlelerini bekliyordu. (Bernard, Stubbs’ın temel yönergesini 3. sezonda ona yardım etmek için değiştirdi, ancak bu kardeşliği zorunlu bir dostluk olarak adlandırmak yanlış olur).

Sonunda Bernard’ın The Sublime’a yaptığı yolculuktan bir şey getirdiği ortaya çıktı. Oradayken, Bernard “olmuş olabilecek dünyaları ve gelebilecek tüm dünyaları” görebiliyordu, yani şimdi geleceği tahmin edebiliyordu. Ayrıca, dünyayı kurtarma görevinde.

Amaç, doğru yolda kalmalarını sağlamak, diyor Stubbs. Çoğu dünya felaketle sona erer, ancak “belirli bir dizi olayı tetikleyebilirse”, o zaman başarabilirler. Bir not: Daha önce Yüce’deyken, Bernard hiçbir yolun onunla bitmediğini ve onun hala yaşadığını kabul ediyor.

Bir yanıt yazın
You May Also Like