DC destanının uzun zamandır beklenen ama dağınık bir versiyonu olan Snyder kurgusunu izlemek için sonunda beklenen oldu. Film dijital platforma geliyor. Üstelik yapılan açıklamaya göre HBO Max aboneliğine ihtiyaç olmayacak. Ancak ülkemizde destek sağlamadığı içinşu anlık hizmet almak mümkün değil. Farklı IP adresileri üzerinden izlenebilir.

DC’nin Adalet Ligi sinemalarda çıktığında, orijinal yönetmen Zack Snyder’ın amaçladığından oldukça farklıydı. Snyder Cut of Justice League bunu telafi ediyor. Filmi Batman, Superman, Wonder Woman ve Justice League’in iyi bir dövüşle savaştığı iki saate çıkarıyor. 2021’de HBO Max’te yayınlanan film, 19 Temmuz’da dijital olarak yayınlanacak.

Farklı şekilde kurgulanmış kahramanlar yine bir arada

Bu genişletilmiş yönetmen kurgusu, Snyder’ın kişisel bir trajedi nedeniyle prodüksiyonun ortasında istifa etmesinin ardından Joss Whedon’a aktarılan 2017’deki Justice League’in yeniden düzenlenmiş bir versiyonu . Üç yıl sonra Snyder orijinal görüntülerin tozunu aldı. Resmi adı Zack Snyder’s Justice League olan bu destansı sürüm, başlangıçta diğer Warner Bros. gişe rekorları kıran ve DC Comics yan ürünleriyle birlikte HBO’nun yayın hizmetine özeldi.

Tiyatro versiyonu gibi, Snyder’s Justice League, Batman’in düşmüş süper arkadaşları Süpermen’i bulmak ve uzaylı bir istilacıyı engellemek için süper güçlü arkadaşlar Wonder Woman, Aquaman ve Flash’ı işe aldığını görüyor. Süper güçler ve ruh arayışı ortaya çıkıyor.

Tüm DC filmlerinin en büyük güçlü kahramanların bir araya gelmesi olarak da yorumlanabilir. Gal Gadot’un için için yanan Wonder Woman, Henry Cavill’in kare çeneli Süpermen’i ve  Ben Affleck’in dünyadan bıkmış Batman’i çizgi roman kostümlerini mükemmel bir şekilde dolduruyor. Bunların yanı sıra  Jason Momoa, Ray Fisher  ve Ezra Miller, daha az bilinen karakterlere hayat veren çarpıcı performanslar sergiliyor. 

Bir cevap yazın
You May Also Like