Bir başka heyecan verici anime serisi bu yıl Netflix’e geliyor. Bu Nisan ayında Japonya’nın tek Siyahi Samurayının hikayesi olan LeSean Thomas’ın son projesi “Yasuke” geliyor.

Yasuke, Japon tarihindeki tek Siyah Samuray olarak bilinen aynı isimli efsanevi kişiye dayanan yeni bir Netflix Orijinal anime dizisidir. Yaratıcı, yönetmen ve yönetici yapımcı LeSean Thomas, dizi üzerinde çalıştığı için ne kadar heyecanlı olduğunu şu sözlerle açıkladı:

“Bu projede, bir Afrikalı-Amerikalı bir adamın Japon seçkinleri arasında yaşamak ve bir savaşçı olmak için Japonya’ya giden hikayesi konu alınıyor. İçimden bir parça, MAPPA, Flying Lotus, LaKeith ve bu yetenekli ekibin geri kalanıyla bu macera serisini yaratmam gerektiğini söyledi.

 Yasuke, Japon tarihinde on yıllardır günümüz medyasına artan büyüleyici ve gizemli bir figürdür. İlk olarak Yasuke’nin Japon tarihindeki on yıldan fazla bir süredir rolünü öğrendim. Kurusu Yoshio’nun yazdığı Kuro-suke adlı çocuk kitabında merakımı uyandıran resimlere yer verilmişti. Sonunda onun sadece kurgusal bir karakter olmadığını, gerçek bir insan olduğunu öğrenmek bir macera hikayesi için heyecan verici bir materyaldi.

 Hem uzun zaman hayranları hem de yeni gelenler için bu tarihi figüre yeniden tasarlanmış bakış açımızın tadını çıkaracakları için çok heyecanlıyım.”

Proje üzerinde çalışan animasyon stüdyosu MAPPA, KakeguruiAttack on Titan: The Final Season ve Jujutsu Kaisen gibi diğer inanılmaz animelerin arkasındaki efsanevi prodüksiyon şirketidir.

Peki Yasuke’nin 1. sezonu hangi tarihte Netflix’te yayınlanacak? Yasuke’nin ilk sezonu 29 Nisan 2021 Perşembe günü Netflix’e gelecek. Yasuke’nin yayınlanma haberi, anime serisinin ilk toplu görüntüleriyle birlikte Twitter’da Netflix tarafından doğrulandı.

Peki dizinin ilk sezonunda kaç bölüm yer alacak? Yasuke toplam altı bölümden oluşacak. Her bölüm yaklaşık 30 dakika olacak.

Yasuke’nin konusunun ne olduğundan bahsedecek olursak, dizinin resmi özeti Netflix tarafından şöyle belirtiliyor:

Mekanizmalar ve sihirle dolu, savaştan zarar görmüş feodal bir Japonya’da, hiç bilinmeyen en büyük ronin Yasuke, geçmiş bir şiddet yaşamından sonra barışçıl bir varoluşu sürdürmek için mücadele eder. Ancak yerel bir köy, savaşan daimyolar arasındaki toplumsal kargaşanın merkezi haline geldiğinde Yasuke kılıcını alıp karanlık güçlerin ve kana susamış savaş ağalarının hedefi olan gizemli bir çocuğu taşımalıdır.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like