1. Ana
  2. Diğer
  3. Dünyanın Hayatta Kalmayı Başaran İlk Yedizleri 18 Yaşında! İşte Müthiş Hikayeleri..

Dünyanın Hayatta Kalmayı Başaran İlk Yedizleri 18 Yaşında! İşte Müthiş Hikayeleri..

1997 yılında McCaughey ailesinin hayatı tamamıyla değişti. Bobbie McCaughey 4 erkek, 3 kız olmak üzere 7 bebek doğurdu. Bu haber tüm dünyaya yayıldı çünkü bu yedizler doğduktan sonra hepsi hayatta kalmayı başarabilen ilk yedizler olmuşlardı.

Kenny, Kelsey, Natalie, Brandon, Alexis, Nathan ve Joel ‘Cennetin Yedilisi’ diye adlandırılmıştı. Çocuk sahibi olan herkesin tahmin edebileceği gibi bu yedizlerin yetiştirilmesi anne Bobbie ve baba Kenny için gerçekten çok büyük bi’ başarıydı. Tüm zorluklara rağmen tüm çocuklar sevgi ve şefkat içinde büyüdüler.

Bu yıl ünlü McCaughey çocukları 18. Yaşlarını kutladılar. Ve hepsi daha büyürken ne istediğini bilen çok güzel gençlere dönüştüler.

1-yedizler

1997 yılından önce McCaughey ailesi ikinci bir çocuk isteyip tüp bebek merkezine başvururlar. Bobbie’nin 7 çocuğa hamile olduğunu öğrendiklerinde bebek sayısının azaltılmasına karşı çıkarlar. Doktorlar onları vazgeçirmeye çalışsa da dinlerine bağlı olan aile kararından vazgeçmeyip 7 çocuğu da korumaya karar verirler.

2-yediz

Bebekler gerçekten çok küçük doğmuşlardı. En küçüğü 1,13 kilogram, en büyüğü ise 1,5 kilogram olarak doğmuştu. Doktorlar ellerinden geleni yaparak ‘Cennetin Yedilisi’ni hayatta tutmayı başarmış ve sağlıklı şekilde büyümelerini sağlamıştı. Alexis ve Nathan serebral palsi (çocuklarda bedensel sakatlık yaratan en yaygın hastalık) ile doğdular fakat geçirdikleri ameliyatlar sonrasında sağlıklarına kavuştular ve şimdi gayet iyiler. Bugün hepsi sağlıklı ve okullarına devam ediyorlar.

3-yediz

Herkes McCaughey ailesinin durumunun anormal ve oldukça zor olduğunu anlayabiliyordu ve bu yüzden birçok yardım kuruluşu ve insan yardımlarını onlardan esirgememişti. Aile yeni ve büyük bir eve, çocuklar ise okullarında ücretsiz yemeğe sahiplerdi. Tüm bu yardımlara rağmen Kenny çok fazla çalıştı ve çocuklarına kendi ayakları üstünde durmalarının önemini öğretmeye çalıştı.

4-yediz

Yedizlerden sadece 1 yaş büyük olan ablaları Mikayla ise kardeşleriyle ilgilenmesi konusunda annesine hep yardımcı oldu.

5-yediz

Arka sıra soldan sağa; Brandon, Alexis, Joel ve Nathan

Ön sıra soldan sağa; Anne Bobbie, Natalie, Kelsey, Kenny Jr. ve Baba Kenny Sr.

Çocuklar şu anda gayet hayatlarından memnun ve çoktan kendilerine bir amaç belirlemiş durumdalar. Brandon okuldan sonra orduya katılmayı düşünüyor, Alexis eğitimci, Natalie ilkokul öğretmeni, Kenny Jr. inşaat alanında bir meslek sahibi, Nathan ve Joel yazılımcı ve Kelsey ise sanatçı olmak istiyor.

6-yedizler

Bu çocuklar sadece kardeş değil çok da iyi arkadaşlar. Bu fotoğraf ise Mikayla’nın düğününden. Ne kadar da mutlular değil mi?

7-yediz

Yedizler yakında okullarından mezun olacaklar. ‘Hepsi kendi düzenlerini kurup bu evden ayrıldıklarında, bu gerçekten çok üzücü olacak.’ diyor Bobbie.

Bizce bu ev hiçbir zaman çocuksuz ve boş kalmayacak gibi görünüyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>