1. Ana
  2. Diğer
  3. Bu Sevgililer Gününde Sevgilinize Hediye Edebileceğiniz 9 Çiçek ve Anlamları

Bu Sevgililer Gününde Sevgilinize Hediye Edebileceğiniz 9 Çiçek ve Anlamları

Sevgililer Günü kapıdayken hayatınızdaki o özel insana sizin için gerçekten “özel” olduğunu göstermenin birden fazla yolu vardır. Bunların arasındaki en klasik, ama klasik olduğu kadar etkili cezbedici olan yöntem, elbette çiçek hediye etmektir. Elbette hayatınızda “özel” olarak konumlandırdığınız insana herhangi bir çiçek buketi hediye etmek olmaz. Tecrübeli bir bahçıvan ya da çiçekçi olmadığınız sürece çiçeklere dair derin bilgilere sahip olmanızı da kimse beklemiyor. Eğer sevgilinize ya da eşinize Sevgililer Günü’nde onu mutlu edecek bir çiçek hediye etmek istiyorsanız ancak konu çiçek seçmeye geldiğinde kendinizi bocalarken buluyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu Sevgililer Günü, siz hayatınızdaki en önemli kişi için bir çiçek buketi alternatifi ararken biz, Sevgililer Günü çiçek önerilerimiz ile karşınızdayız.

Sevgililer Günü Çiçek Buketi 101: Kırmızı Güller


Elbette söz konusu aşk, romantizm ve sevgi göstergesi olduğu zaman çiçek seçimindeki ilk alternatif kırmızı güller oluyor. Gül buketinizi daha romantik hale getirmek için olabildiğince uzun dallı güller seçmeli ve çiçeğin yapraklarının henüz tomurcuk halinde olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer karşınızdaki sadece flört aşamasında olduğunuz ya da ona karşı duygularınızı itiraf etmek üzere olduğunuz bir kişi varsa kırmızıdan ziyade pembede kalmakta fayda var. Sarı güllerden ise ne olur ne olmaz her koşulda uzak durmanız gerektiğini belirtmiş olalım 😉

Bir Sevgililer Günü Klasiği Daha: Mor Orkide


Sevgililer Günü’nde kız arkadaşınıza hediye etmek üzere bir çiçek arıyorsanız, güllerin ardından akla gelen bir diğer popüler alternatif de elbette orkide. Özellikle mor orkideler, sevgiyi ve aşkı sembolize etmeleri ile bilinir. Egzotik, narin ve büyüleyici görünümü ile lüksü ve özgünlüğü temsil eden orkideler, romantik bir Sevgililer Günü mesajı ile bir araya geldiğinde havada romantik rüzgarlar estirmeye yetiyor.

Gelenekselden Uzak Bir Seçim: Ayçiçekleri


Henüz körpecik bir flört söz konusu ise orkidenin ya da şık bir gül buketinin sağladığı konfor alanından çıkmamakta fayda var. Öte yandan eğer uzun soluklu bir evlilik içindeyseniz ya da birlikte olduğunuz kişi ile uzun yıllardır mutlu bir birliktelik yaşıyorsanız, bu iki çiçek alternatifinin klişeliğinden uzaklaşma vakti gelmiş olabilir. Eşinizi şaşırtacak ve sevindirecek bir Sevgililer Günü çiçek alternatifi olarak ayçiçekleri karşımıza çıkıyor. Güneşi andıran güzellikleri, dışa dönük yüzleri ve mutluluk temsilcisi sarı renkleri ile bir ayçiçeği buketi, “Hayatımın güneşisin” demenin en romantik yollarından.

Havada Aşk Kokusu Var: Zambak


Eğer bu yıl Sevgililer Günü’nde evlenme teklifi gibi özel bir jest yapmayı planlıyorsanız, ne kadar kırmızı olursa olsun hiçbir gül buketi sizi kurtarmaz; oyunu bir üst seviyeye çıkartmanız lazım. İçinde bulunduğu odayı baş döndürücü kokusu ile sarmayı başaran zambaklar, evlilik teklifi öncesi ya da sonrası kusursuz bir Sevgililer Günü çiçek alternatifi oluşturuyor. Üstelik içinden seçim yapabileceğiniz pek çok farklı renk seçeneği de mevcut.

Aşkın Kırmızısı: Kırmızı Laleler


Hayatınızın gerçek aşkına Sevgililer Günü’nde armağan olarak verebileceğiniz bir diğer uygun çiçek alternatifi de dolu dolu bir demet lale. Her ne kadar her lale renginin kendine has bir anlamı olsa da merak etmeyin; kırmızı bir lale buketi hediye ettiğiniz zaman karşı taraf mesajınızı açık ve net alacaktır!

Mor ve Sarının Kusursuz Uyumu: Süsen


Süsen çiçeği, gündelik hayatınızda sıkça karşılaştığınız bir çiçek olmayabilir, ancak zarif ve asil görünümü ile Sevgililer Günü hediyesi için harika bir alternatif. Özellikle sarı ve mor süsenlerin bir araya gelmesi ile oluşturacağınız şık bir buket, sevgiliniz için romantik ve neşeli bir armağan oluşturacaktır.

Yıldönümlerinin Vazgeçilmezi: Karanfiller


Eğer Sevgililer Günü tarih olarak aynı zamanda birliktelik ya da evlilik yıldönümü tarihinize denk geliyorsa, hediye çiçek konusunda ilk tercihiniz kesinlikle karanfil olmalı. Asaleti, saygıyı ve sevgiyi temsil eden karanfiller, asla eskimeyecek ve modası geçmeyecek bir hediye çiçek önerisi olarak listemizdeki yerini alıyor.

Romantizmin En Pembe Hali: Şakayıklar


Yeni başlamış bir ilişki, henüz yeşermeye başlayan bir flört ya da birinin açılmasını bekleyen sabırsız, hevesli aşıklar… Taze ve genç ilişkilerin en masum ve en naif temsilcisi şakayıklar, saf ve sevimli görüntüleri ile ilk Sevgililer Günü çiçeği olarak harika bir alternatif oluşturuyor. Şakayıkları şık bir buket halinde hediye edebileceğiniz gibi zarif bir cam fanusta, su ile birlikte armağan etmeniz de mümkün.

Neşeli, Eğlenceli ve Enerjik Eşlere İthafen: Papatyalar


Eğer yerinde duramayan, enerjisini asla saklamayan ve neşesini göstermekten çekinmeyen bir eşiniz varsa, belki de ona romantik güller ya da duygusal orkideler yerine onunla yarışacak bir papatya buketi hediye etmeniz gerekir. Sarı ve beyaz papatya karışımından oluşacak eğlenceli bir buket papatya, yalnızca eşinize duyduğunuz sevgiyi değil, aynı zamanda onunla paylaştığınız arkadaşlığı ve güveni de simgeler. Uyarmadan geçmeyelim: Ne kadar neşeli bir çiçek olursa olsun bazıları papatyanın keskin kokusundan pek hoşlanmaz; dikkatli olmak lazım.

Çiçek görselleri: Pixabay,Pexels

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>