Doğaüstü yatılı okul, kızıl saçlı kadın kahraman, güvenilmez yetişkinler… Evet, ‘Winx Efsanesi: Kader’, bir Netflix gençlik draması için gerekli tüm unsurları içerisinde barındırıyor.

Bilmeyenler için ‘Winx Efsanesi: Kader’ adlı dizi, 2004’ten beri yüzlerce bölüm, çoklu yan ürünler ve birkaç film dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde var olan Winx Club adlı popüler bir İtalyan/Amerikan animasyon serisinin canlı aksiyon uyarlamasıdır. Karakterlerin tasarımlarına rağmen ve senaryolar yıllar boyunca (daha iyi veya daha kötü olarak) birden fazla değişikliğe uğramıştır. Şimdi de Netflix’in yaptığı yetişkin uyarlaması, kaynak materyalin bugüne kadarki en önemli değişimini işaret ediyor.

Kader’in öne çıkardığı daha koyu atmosfere ek olarak, animasyon serisine kıyasla çarpıcı görsel farklılıklar da var. Karakterlerin renkli kıyafetleri yok ve açıkçası Winx karakterlerini renkli kıyafetleriyle ve kanatlarıyla görmeyi özlüyoruz. Dizinin 1. bölümünde açıklandığı gibi, yıllarca süren evrim süreci, Winx üyelerinin güçlerinin değişimine mal oldu.

Dizinin prömiyeri, izleyenleri Kaliforniya’nın uzak diyarından bir ateş perisi olan Bloom’u yeniden tanıtıyor. Peri dünyasında yeni olmasına rağmen, Bloom yeni çevresinden görece etkilenmez. Sonra yine, karmaşık özgeçmişi ve belli belirsiz asi çizgisiyle Bloom açıkça bir kahraman olmak için doğduğunu ispatlıyor.

Ayrıca Bloom’un Alfea’daki yeni takım arkadaşlarıyla da tanışıyoruz. Bunların çoğu Winx Club hayranlarına tanıdık gelebilir. Başkalarını kendi tehlikesi altında korumaya çalışan bir su perisi olan Aisha, güvensizliğini maskelemek için buzlu bir parıltı kullanan bir peri (ve gerçek bir prenses olan) Stella, empatik güçleri bir armağan olmaktan çok bir lanet olduğunu kanıtlayan Musa adlı bir akıl perisi ve Terra adında mizacı genellikle zayıflıkla karıştırılan bir dünya perisi yer alıyor.  (Not: Terra, orijinal Winx perilerinden biri olan Flora adında bir kuzeni olduğundan bahseder. Bu yüzden, Flora’nın ortaya çıkabileceği konusunda hala umut var!)

Winx Efsanesi: Kader’, koyu bir atmosfer elde etmek için, kahramanlarının yüzleşeceği yeni ve ölümcül bir ırktan olan düşmanları tanıttı. Burned Ones, karşılaştıkları her şeyi öldürmeye niyetli acımasız canavarlardır ve 16 yıllık bir aradan sonra yeniden ortaya çıkmaları Alfea Koleji için korkunç bir haberdir. Yaratıklar, müthiş savaşçılar olmanın yanı sıra, insanları enfekte edip yakma yeteneğine de sahipler.

Bir yanıt yazın
You May Also Like