Filmleri oldukça sevilen Will Smith’in en başarılı 15 filmini sizler için derledik. Sevgi aşılayan Umudunu Kaybetme’den, bilim kurgu türünde olan Ben, Robot’a kadar pek çok güzel işte yer alan Will Smith, hepimizin sevdiği sempatik bir oyuncu.

1. Concussion – Doğruyu Söyle (IMDB: 7,1)

Yönetmen bu filmi ile Amerikan futbolu oyuncularının yaşadığı yaralanma, sakatlanma ve travmaların trajik tarafını beyaz perdeye taşımayı amaçlamıştır. Bir dergi haberinden yola çıkarak oluşturduğu öyküde, bu türden hasarların tekrarlanmasının oyuncular ve onların yaşamlarını nasıl etkilediğini vurguluyor. 

Peter Landesman’ın yönettiği 2015 yapımı filmde Will Smith’in yanı sıra Alec Baldwin, Albert Brooks, Gugu Mbatha-Raw oynuyor.

2. The Pursuit Of Happiness – Umudunu Kaybetme (IMDB: 8)

İyi bir eş ve iyi bir baba olan Chris Gardner, Yaşadığı maddi sıkıntılar sebebiyle eşi tarafından terk edilir. Terk edilmenin mutsuzluğunun üstüne bir de ev sahibi tarafından da evden kovulunca oğlu Christopher ile birlikte sokaklarda yaşamaya başlarlar. Oğluna olan sevgisi hayata tutunmasını sağlar ve sevgilerine tutunarak hayatta var olmaya çalışırlar.

2006 yapımı filmin yönetmenliğini Gabriele Muccino yönetmiştir. Filmde Will Smith’e oğlu Jaden Smith eşlik etmektedir.

3. I Am Legend – Ben Efsaneyim (IMDB: 7,2)

Tehlikeli bir virüs herkesi öldürmüş ve hayatta kalan tek kişi ise bilim insanı Robert Neville’dir. Olaylar başladığında eşi ve kızını güvenli bölgeye göndermek için bindirdiği helikopter düşünce olayların geri kalanında köpeğiyle beraber yalnız kalır. Yalnız kaldığı süre boyunca her gün sıkı bir şekilde virüsün etkilerini tersine çevirmek için çalışır. Üç yıl boyunca yaydığı radyo dalgaları ile canlı birini arayan Neville’in hareketleri aslında izlenmektedir.

Frances Lawrence’nin yönettiği filmde Will Smith, bu sefer de kızı Willow Smith ile rol arkadaşı olmuştur.

4. Hitch – Aşk Doktoru (IMDB: 6,6)

Kendince imkansız aşka tutulduğu için aşk acısı çeken Albert, Dr. Hitch ile tanışır. Erkekler arasında  flört danışmanlığıyla ün salan Dr. Hitch, gazetelerin de ilgisini çeker. Esas kız olan Sara da bir New York gazetesinde dedikodu köşe yazarı olarak çalışmaktadır. Dr. Hitch’i araştırmaya başlayan Sara ile ikilinin aralarında bu vesileyle bir aşk doğacaktır.

2005 yılı ABD yapımı filmin yönetmenliğini Andy Tennant yapıyor ve filmde Will Smith, Eva Mendes, Kevin James, Michael Rapaport gibi isimler yer alıyor.

5. Hancock (IMDB: 6,4)

Süper kahraman Hancock, alkol bağımlılığı ve beceriksizliği nedeniyle halkın gözünde saygısını kaybetmeye başlar. Bir süper kahraman olarak ne kadar çok kişiyi kurtarmış olursa olsun aynı zamanda beceriksizliği yüzünden bir o kadar da zarara uğratmıştır. Başkalarının ne düşündüğünü umursamayan Hancock, halkla ilişkiler uzmanı Ray Embrey’in hayatını kurtardıktan sonra Embrey ona minnetini belli etmek için imajını yeniden kurtarmak için yardım etmeyi önerir ve ailesiyle bir akşam yemeğine davet ederek Hancock’a hayran olan çocuklarıyla onu tanıştırır.

2008 yapımı filmin yönetmenliğini Peter Berg yapmıştır ve oyuncu kadrosunda Will Smith, Thomas Lennon, Charlize Theron gibi isimler vardır.

6. Independence Day – Kurtuluş Günü (IMDB: 6,9)

2 Temmuz’da gerçekleşen tuhaf bir atmosfer olayı tüm iletişim ağını bozar. Silahlı kuvvetlerin bildirisiyle bunun sebebinin uzay gemileri olduğu ortaya çıkar. Eski bilim insanı David Levinson, uzaylıların dünyanın önemli noktalarına büyük bir saldırı yapacağını fark eder. Uzaylıların saldırısı sonucu hayatta kalan insanlar uzaylılarla savaşmak için plan yaparlar. 4 Temmuz tüm insanlığın kurtuluş için savaşacağı gün olacaktır.

1996 yapımı filmin yönetmenliğini Roland Emmerich yapmıştır. Oyuncu kadrosunda ise Will Smith, Bill Pullman, Jeff Goldblum gibi isimler yer almıştır.

7. Men In Black – Siyah Giyen Adamlar (IMDB: 7,3)

Siyah giyen adamlar olarak nitelendirilen K ve J, gizlilik içinde çalışan gayri-resmi hükumet kurumu için çalışan kişilerdir. K ve J, dünyaya diğer gezegenlerden gelen misafirlerin hayatını gözler. Hep siyah giyinirler ve amaçları dünyayı, pisliklerden temizlemektir ve bunu yaparken hafıza silme aleti, lazerli tabancalar gibi son teknoloji ürünlerini kullanırlar. 

1997 yılında tamamlanan filmin yönetmenliğini Barry Sonnenfeld yaparken başrollerde Will Smith veTommy Lee Jones yer alıyor.

8. Six Degrees Of Separation (IMDB: 6,9)

Flan ve Ouisa çiftinin kapısını çalan Paul, kendini çocuklarının arkadaşı olarak tanıtır. Herkesin sempatisini kazanır, fakat sabah olduğunda her şeyin göründüğü gibi olmadığı anlaşılır.

1993 yılına ait filmin yönetmenliğini Fred Schepisi yapmıştır ve Donald Sutherland, Stockard Channing, Mary Beth Hurt, Bruce Davison, Will Smith ve daha niceleri yer almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like