HBO’nun dolambaçlı bilim kurgu dizisinin 3. sezonu tamamlandı. Yani Westworld’ün yeni bir sezonuna başlamaya mı hazırlanıyor?

Westworld 4. sezonun ilk bölümü Pazar günü prömiyer yapıyor. Bu yüzden HBO’nun karmaşık ve büyüleyici bilim kurgu dizisinin kaldığı yere bir göz atmanın zamanı geldi. 3. sezon, büyük ölçüde kendi adını taşıyan tema parkının dışında gerçekleşti. 2050’de daha fazla insan toplumunu ortaya çıkardı. 

Geçen sezonda olduğu gibi toplamda sekiz bölüm olacak ve daha fazlası Pazar günleri gelecek. Hazırsanız, devam edin ve kendinizi tekrar çevrimiçi yapın.

Caleb (Aaron Paul) kadroya katıldı

Üçüncü sezon bizi, savaşta arkadaşı Francis’i kaybetme anısına musallat olan bir savaş gazisi olan Caleb Nichols (Breaking Bad’den Aaron Paul) ile tanıştırdı. 1. bölümde, onun bir inşaat işçisi ve bir uygulama aracılığıyla iş alan düşük seviyeli bir suçlu olduğunu öğrendik. Dolores ile tanıştığında, görevinde ona katıldı.

Sonunda, Caleb’in Solomon ve onun halefi Rehoboam adlı bir makine tarafından “aykırı değer” olarak kabul edildiğini öğrendik. Bu statü nedeniyle, anılarını değiştiren bir “tedavi” olan yenileme terapisine girdi. Solomon’a göre “etkili” idi ve Caleb’in topluma yeniden girmesine izin verildi. Herkes o kadar şanslı değil.

Caleb ve Francis’in (rapçi Kid Cudi tarafından canlandırıldı) ikisinin de savaştan sağ çıktıkları ve Francis’i öldürenin Caleb olduğu ortaya çıktı. Solomon her birine diğerini öldürmeleri için para teklif etti ve Francis, Caleb’i açarak Caleb’i onu vurmaya zorladı. Başka bir bükülme, suç uygulaması Rico’nun, Caleb gibi aykırı değerlerin diğer aykırı değerleri toplaması için oluşturulmuş olmasıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=2l4tuNYvPa4

Maeve ve Caleb birlikte çalışıyor

Maeve, Serac’ın Maeve’nin kızının bulunduğu Yüce’nin anahtarının Dolores’in aklında olduğunu söyledikten sonra, 3. sezonda isteksizce Engerraund Serac adlı yeni bir karakterle takım kurdu.

Serac, kardeşi Jean Mi ile Rehoboam’ı yaratan ve Rehoboam’ın sözcülüğünü yapmaya gelen bir trilyonerdir. Serac ve Rehoboam, Delos Incorporated tarafından toplanan misafir verilerinin hazinesini istediler. Bunun anahtarının da Dolores’in zihninde olduğuna inandılar.

3. sezon finalinde, Maeve çok önemli bir anda taraf değiştirdi ve Dolores ve Caleb’e yardım etti. Dolores’in kendisine yardım etmek için neden Caleb’i “seçtiğini” anladığını söyledi. Şiddet kapasitesi nedeniyle değil. Dolores geleceğe karar vermeyi Caleb’e bıraktı. Rehoboam’a, Süleyman’ın kendisine verdiği yeni bir stratejiyi koyarak “son emri yerine getirmesini” söyledi ve kıyameti getirdi.

Bir cevap yazın
You May Also Like