Wes Anderson hız kesmiyor

Wes Anderson’ın, sevilen yazar Roald Dahl’ın kısa öykü koleksiyonu ‘The Wonderful Story of Henry Sugar and Six More’u Netflix’e uyarlayacak olması, son günlerde aldığımız en güzel haberler arasında yer alıyor. Bizi şimdiden heyecanlandıran filmin kadrosu ise günden güne genişlemeye devam ediyor. Çekimlerine bu hafta Londra’da başlanacak olan filmde, Benedict Cumberbatch, Dev Patel, Ralph Fiennes ve Ben Kingsley gibi yıldız oyunculara eşlik edecek bir yeni isim daha açıklandı.Hitman: Agent 47 filmi ve Homeland dizisindeki etkileyici performansıyla tanınan Rupert Friend, bu kervana katılan son isim oldu. Ayrıca kendisini, kısa bir zaman içinde yeni Star Wars dizisi Obi-Wan Kenobi’de izleme şansı yakalayacağız.

Charlie and the Chocolate Factory kitabıyla tanıdığımız Roald Dahl’ın 1982 yılında yayımladığı bu kısa öykü koleksiyonunda, hem kurgu hem de kurgu dışı hikâyeler yer alıyor. Kitabın ana hikâyesi, nesnelerin ardını nasıl göreceğini ve geleceği nasıl tahmin edeceğini anlatan bir kitabı çalan Henry Sugar isimli bir adama odaklanıyor. Ardı arkası kesilmeyen bir dizi talihsiz olayla karşı karşıya kalan Sugar, bir Hollywood makyaj sanatçısıyla çalışarak kılıktan kılığa girip mafyanın adamlarından kaçmaya çakışıyor.

Henry Sugar’ın hikâyesi, adı kadar tatlı değil

Filmin aynı zamanda senaristliğini üstlenecek olan yönetmen Anderson, Cumberbatch’in merkezinde olduğu hikâyeyi üç bölüm halinde izleyicilere sunacak. Friend’in bu üç bölümden biri için kilit bir rolde olacağı konuşulurken; Patel, Fiennes ve Kingsley’nin rolleri hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Konudan anladığımız kadarıyla, son olarak French Dispatch filmiyle Bill Murray, Timothee Chalamet, Tilda Swinton, Owen Wilson, Frances McDormand ve daha nice yıldız ismi bir araya getiren Anderson, yine heyecan verici bir uyarlamayla karşımıza çıkacak ve beklentileri rahatlıkla yükseltebiliriz!

Bir yanıt yazın
You May Also Like