Warner Bros., I Am Legend’ın devamı niteliğinde bir dizi ya da film projesi için çalışmalara başladı.İlk film, New York’ta kanseri tedavi etmeye yönelik bir ilaçtan kaynaklanan ve nüfusun geri kalanını mutantlara dönüştüren ölümcül bir salgından sağ kurtulan tek insan Robert Neville’i (Will Smith) merkezine alıyordu.

Hatırlayacağınız üzere, I Am Legend’ın finali ve director’s cut olarak paylaşılan alternatif final, filmin hayranlarını karşı karşıya getirmişti. Warner Bros.’un bir devam projesi üzerine çalıştığı düşünülürse de, bu ayrımın artık çok daha büyük bir önem taşıdığı söylenebilir. 2011 yılında herhangi bir devam filmi projesi olmayacağını açıklayan yönetmen Francis Lawrence’ın yeni projelerde yer alıp almayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

I Am Legend Filminin Finali

Robert Neville laboratuvarda mutant üzerinde yaptığı deneyin olumlu bir sonuç verdiğini görür. Artık bir umut, bir tedavi vardır. Camın kırılmasına çok az bir vakit kalmıştır, Neville mutanttan aldığı kan örneğini Anna’ya teslim eder ve onları patlamadan etkilenmeyecekleri küçük sığınak benzeri bir yere koyar. Kendisi için ümit kalmamıştır çünkü mutanlar ile boğuştuğu sırada ısırılmıştır. Mutantlar ve Robert Neville arasındaki cam kırılmak üzereyken, Neville çekmeceden aldığı el bombasının pimini çeker mutantlara doğru koşar ve patlama gerçekleşir. Hayatta kalan Anna ve oğlu tedavi ile birlikte güvenli bölgeye doğru yola çıkar. Bölgeye ulaşınca Anna, kan örneğini görevlilere teslim eder.

Alternatif Final

Laboratuar saldırısı sırasında, alfa erkek Darkseeker camı kırarak laboratuvara girmeye çalışırken bir kelebek şekli oluşturur. Neville, Darkseeker’in dişi boynundaki kelebek şeklindeki dövmeye atıfta bulunduğunu ve alfa erkeğin eşini kurtarmaya çalıştığını fark eder. Neville silahını indirir ve kadını geri verir. Neville ve alfa erkek birbirlerine bakarken Neville, alfa erkeğin gözlerinde yaşların yuvarlandığını gördükten sonra ikincisinden özür diler. Alfa erkek Neville’i öldürmeyi düşünür, ancak klanının geri kalanıyla birlikte ayrılır. Onlar gittikten sonra, şok olmuş bir Neville, test deneklerinin birçok fotoğrafına bakar ve yıllar boyunca üstlendiği deneylerden pişmanlık duyduğunu gösterir. Ertesi sabah Neville, araştırmasını terk eder ve hayatta kalanların kolonisini bulma umuduyla, değişmiş bir adam olarak Anna ve Ethan ile birlikte Vermont’a gider. Bir köprüden aşağı inerlerken Anna umut dolu bir monolog sunar: “Yalnız değilsiniz”.

 

Bir cevap yazın
You May Also Like