Malum havalar sıcak dışarıda gezmek insanı pek mutlu edemiyor. Sosyalleşmek için de serin sinema salonları üst tercihlerden biri oluyor! Ancak sinemaya gitmek için de karar verilmesi gereken birkaç şey var: hangi filme gidilir, vizyonda ne vardır, filmlerin kalitesi nasıldır, sinemada izlenmeye değecek bir film midir?.. Siz de haftalık olarak çıkan filmlerin detaylarını öğrenmek ve sinemaya giderken sorularınızın bir içerikte cevaplanması için sitemizi takip edin!

1. Gizem Treni (IMDb: 7,6/10)

Aynı otelde kalan ancak birbirleriyle hiç karşılaşmayan üç insanın hikayesini anlatan Gizem Treni’nde; Carl Perkins hayranı olan Jun, Elvis Presley hayranı olan Mitsuko ve kocasının cenazesini Roma’ya götürmeye çalışan bir kadın ile aynı otel odasında kalan kaçak kadın ve eşi tarafından terk edilen bir adam anlatılıyor.

10 Ağustos 2018’de vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Masatoshi Nagase, Yûki Kudô, Nicoletta Braschi, Screamin’ Jay Hawkins, Elizabeth Bracco gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Jim Jarmusch oturuyor.

2. Dovlatov (IMDb: 6,6/10)

70’lerde Rusya’da yaşamını sürdüren yazar Sergei Dovlatov’un hayatından altı günün anlatıldığı filmde, Sergei eserlerinin yayımlanması için dergi ve gazetelere ne kadar başvursa da reddedilir. Yazılarının yayımlanması için Yazarlar Sendikası’na üye olmalıdır. Sergei, gündüzlerini sendikaya üye olmak, akşamlarını da diğer sanatçı ve yazarlarla buluşmak için kullanır.

10 Ağustos 2018’de vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Artur Beschastny, Milan Maric, Danila Kozlovsky gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Alexey German Jr. oturuyor.

3. Durumunu Güncelle (IMDb: 5,8/10)

Annesi ve babasının boşanmasıyla boşluğa düşen Kyle Moore, yeni hayatına ayak uydurmaya çalışmaktadır. Okulunda pek sosyal biri olmayan Kyle’nin hayatı telefonuna yüklediği büyülü bir uygulamayla bir anda değişir. Uygulama sayesinde paylaştığı her şeyin gerçekleştiğini gören Kyle, kendi mükemmel hayatını oluşturur. Okulun en popüler ismi haline gelen Kyle zamanla bu mükemmel hayatın pek de mükemmel olmadığını anlayacaktır.

10 Ağustos 2018’de vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Ross Lynch, Courtney Eaton, Olivia Holt gibi isimler yer alırken, yönetmenliğini ise Scott Speer üstleniyor.

4. Sera (IMDb: ?)

Bir süredir kabuslar görmekte olan Doktor Oğuz, çalışmakta olduğu psikiyatri kliniğinde yatmakta olan Sera adındaki hasta kadınla benzer şeyler yaşadıklarını fark eder. Kendi sorunlarına derman arayan doktor, Sera’nın yaşadıklarını öğrenerek kendi tedavisini bulabileceğinin düşünmektedir. Ancak Sera’nın sorunlarını öğrenmek için yalnızca bir günü vardır, ertesi sabah Sera’ya elektro şok uygulanacaktır. Sera’yı dinleyerek esas sorunu bulmaya çalışan doktor, kendini bir anda gizemli bir cinayet davasının içinde bulur.

10 Ağustos 2018’de vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Deniz Sarıbaş, Atılgan Gümüş, Cem Özer gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Adem Uğur oturuyor.

5. Aile Arasında (IMDb: 8,0/10)

İşlerinin yolunda gitmemesi nedeniyle karısının ayrılma kararı aldığı, hayatta başına gelebilecek her türlü şeyden korkan Fikret, bir müzikholünde vokalistlik yapan Solmaz ile oldukça garip bir şekilde tanışır. Bir anda Solmaz’ın hayatına dahil olan Fikret, Solmaz’ın kızı Zeynep’in Adanalı ve varlıklı sevgilisiyle evlenmek istemesi üzerine evin babası rolüne bürünmek zorunda kalır. Büyük bir yalan üzerine kurulu olan yeni aile düğüne kadar kimseye bir şey çaktırmamalıdır.

10 Ağustos 2018’de yeniden vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Demet Evgar, Engin Günaydın, Gülse Birsel, Erdal Özyağcılar gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Ozan Açıktan oturuyor.

6. Beni Satan Casus (IMDb: 6,4/10)

En yakın iki arkadaş olan Audrey ve Morgan oldukça sıradan bir hayat sürdürmektedir. Bu iki en yakın arkadaşın sıradan hayatları bir gün Audrey’in eski sevgilisinin evlerine gelmesiyle hareketlenir. Peşinde suikastçılar olduğunu söyleyen eski sevgilisinin ajan olduğunu öğrenen Audrey, en yakın arkadaşı Morgan’la beraber hiç tatmadıkları bir maceraya atılırlar.

10 Ağustos 2018’de vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Mila Kunis, Kate McKinnon, Justin Theroux gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Susanna Fogel oturuyor.

7. Ev Kadını (IMDb: 5,1/10)

Küçük bir çocukken kardeşi ve babası cinnet geçiren annesi tarafından öldürülen Holly’nin hayatı bu olayla birlikte alt üst olur. Yaşanan bu katliamın üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen hala kabuslar görmeye devam eden Holly, bir gün eski bir arkadaşıyla karşılaşınca her şey daha da karışır. Arkadaşı Holly’yi ünlü bir medyumun lideri olduğu değişik, tarikat tarzında bir grup ile tanıştırır. Medyum Holly’ye özel bir ilgi gösterir ve onun yüzünden tüm kabusları gerçek olur.
10 Ağustos 2018’de vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Clementine Poidatz, David Sakurai, Alicia Kapudağ gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Can Evrenol oturuyor.

8. Bitmeyen Gece (IMDb: 4,5/10)

Hafta sonu tatilini Oregon’un tenha köşelerinde geçirmek isteyen James, karısı Casey, çocukları ve yakın arkadaşları hep beraber yola çıkarlar. Burada amaç ölümcül bir kanser teşhisi konulan James’e şifa vereceğini düşündükleri bir kulübeye gitmektir. Bu tenha yerde yakmak için odun ararken yerde baygın yatan bir kadınla karşılaşırlar. Kadını kulübelerine alan ekip, hayatlarının sonsuza dek değişeceğinden habersizdir.

10 Ağustos 2018’de vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Brea Grant, Barbara Crampton, AJ Bowen gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Brad Baruh oturuyor.

9. Derinlerdeki Dehşet (IMDb: 6,2/10)

Uluslararası bir denizaltı gözlem programının çalışanları soyunun tükendiği düşünülen büyük bir yaratık tarafından saldırıya uğrar. Pasifik Okyanusu’nun derinliklerinde mahsur kalan denizaltının içindeki mürettebat, çaresizce yardım beklemektedir. Derin deniz kurtarma dalgıcı Jonas Taylor, 23 metrelik bu yaratıkla başa çıkabilecek sayılı isimlerdendir ve mürettebatı kurtarması gereken de o olacaktır.

10 Ağustos 2018’de vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Jason Statham, Bingbing Li, Rainn Wilson gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Jon Turteltaub oturuyor.

10. Genç Titanlar Filmi (IMDb: 6,9/10)

Süper kahramanların bulunduğu Genç Titanlar ekibinin üyelerine göre her süper kahramanın kendine ait filmi vardır. Ancak durum gerçekte öyle değildir. Grubun fiili lideri Robin, yardımcı karakter olmaktan sıkılmıştır ve başrol olmayı kafasına koymuştur. Yönetmenlerin dikkatini çekmek için Tinsel Kasabası’na giden ekip, dünyayı ele geçirmeye çalışan kötü kişi tarafından yanlış yönlendirilir ve ekip, arkadaşlıklarının bile tehlikeye düşeceği durumlarla karşılaşmak zorunda kalır.

3 Ağustos 2018’de vizyona giren filmin seslendirme kadrosunda Nicolas Cage, Kristen Bell, Will Arnett gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Aaron Horvath ve Peter Rida Michail oturuyor.

11. Canavar Gibi: Türk İşi Frankeştayn (IMDb: 6,1/10)

Tam bir dolandırıcı olan Gürbüz, Balat’ta bir cep telefonu mağazası işletmektedir. Dolandırdığı Sarı Kenan’ın kurbanı olan Gürbüz, öldükten sonra da rahat bulamaz. Frankeştayn’ı yaşatmayı planlayan çılgın doktor Onur ve yardımcısı deneyleri için Gürbüz’ün mezarını kazar ve onu götürürler. Gürbüz eskisinden daha da belalı bir kişi olarak hayata geri dönmüştür.

3 Ağustos 2018’de vizyona giren filmin Özgür Bakar’ın yönetmen koltuğunda otururken, oyuncu kadrosunda Ruhi Sarı, Bülent Çolak, Ayçin İnci, Sinan Bengier, Uğur Serhan, Hüseyin Elmalıpınar, Haldun Boysan, Tolga Yüce ve Nazlı Tosunoğlu gibi isimler yer alıyor.

12. Christopher Robin (IMDb: 7,9/10)

100 Hektar Ormanı’ndaki macera dolu günlerin üzerinden çok geçmiştir ve Christopher Robin artık bir yetişkin olmuştur. Ancak yetişkin hayatı zordur, hele ki konu aile ve iş dengesini kurmaya gelince! Robin, ailesiyle gideceği tatili iş nedeniyle kaçırır. Bu sırada da eski dostu Winnie the Pooh onu ziyarete gelir ve ormanda Christopher’a ihtiyaçları olduğunu söyler. Christopher eski dostlarına yardıma gittiğinde, orman sakinleri asıl yardıma ihtiyacı olanın Christopher olduğunu anlar.

3 Ağustos 2018’de vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Ewan McGregor, Hayley Atwell, Mark Gatiss gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Marc Forster oturuyor.

13. Karanlık Zihinler (IMDb: 5,5/10)

Amerika’da bütün gençlerin ölümüne neden olan korkunç bir veda patlak vermiştir. Bu vebadan kurtulmayı başaran Ruby Dale, özel güçlere sahiptir. Ruby gibi hayatta kalmış birkaç genç daha vardır. Tüm bu gençler yeteneklerine göre renklerle tanımlanırlar; yeşiller (ileri zeka), maviler (telekinezi), sarılar (elektriği kontrol edebilme), turuncular (zihin kontrol) ve kırmızılar (ateşi kontrol edebilme). Ruby, çok güçlü bir turuncudur.

3 Ağustos 2018’de vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Amandla Stenberg, Harris Dickinson, Miya Cech gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Jennifer Yuh Nelson oturuyor.

14. Görevimiz Tehlike: Yansımalar (IMDb: 8,2/10)

Görevimiz Tehlike’nin 6. devam filmi olan Yansımalar’da ajanımız Ethan Hunt, CIA ile sorunlar yaşar ve bu nedenle de CIA’in kara listesine adı yazılır. Ancak bu uzaklaştırma çok uzun sürmeyecektir çünkü tüm insanlığı ilgilendiren bir tehlike yaklaşmaktadır ve bunu durdurabilecek kişi Hunt ve ekibidir.

27 Temmuz 2018’de vizyona giren filmin yönetmen koltuğunda Christopher McQuarrie otururken, oyuncu kadrosunda ise Tom Cruise, Henry Cavill, Rebecca Ferguson gibi isimler yer alıyor.

15. Kabir Azabı (IMDb: 4,8/10)

İşinde gayet başarılı bir avukat olan Ozan, her ne kadar işte başarılı olsa da karakteri de bir o kadar kötüdür. Hırslı yapısı onu kibirli ve anlayışsız birisi haline getirmiştir. Ancak çevresine karşı takındığı üstten bakan tutum, doğum gününde yaşadığı olaylarla bir anda değişir.

27 Temmuz 2018’de vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Hakan Özgömeç, Özlem Başkaya, Ebru Saçar Aktaç gibi isimler yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Arkın Aktaç oturuyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like