Sinemaya gitmek için de karar verilmesi gereken birkaç şey var: hangi filme gidilir, vizyonda ne vardır, filmlerin kalitesi nasıldır, sinemada izlenmeye değecek bir film midir?.. Siz de haftalık olarak çıkan filmlerin detaylarını öğrenmek ve sinemaya giderken sorularınızın bir içerikte cevaplanması için sitemizi takip edin!

1. Yol Arkadaşım 2 (IMDb: 7,1/10)

Ayvalık’a yaptıkları bir yolculuk sırasında dost olan Şeref ve Onur, yaşadıkları onca olaydan sonra daha da sıkı dost olmuşlardır. Yol arkadaşlığı, iş arkadaşlığı derken şimdi sıra ev arkadaşlığındadır. İkili birbirinden tamamen zıt karakterlere sahiptir. Şeref, müzik kariyeri yapmaya çalışan Onur’un menajerliğini yapmaya başlar ancak bu konuda hiç yetenekli değildir. Onur, işi bırakmaya karar verince Şeref ona sürpriz yaparak bir turne ayarlar.

Filmin başrollerini ilk filmde olduğu gibi Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak üstlenirken, yönetmen koltuğunda Bedran Güzel oturuyor.

2. Venom: Zehirli Öfke (IMDb: 7,1/10)

Hırslı bir muhabir olan Eddie Brock, simbiyoz hâlinde yaşayabilen ve adrenalinle beslenen uzaylı bir organizmanın sevgilisinin çalıştığı firma tarafından keşfedildiğini ve insan deneklerle birleştirilmeye çalışıldığını öğrenir. Venom adı verilen bu organizmanın sıradaki taşıyıcısı Eddie olacaktır. Vücudunu ve zihnini kontrol altına alan organizmayla mücadele eden Eddie, bir yandan da firma sahibinin kendisini öldürmesi için gönderdiği kişilerden kaçmalıdır

Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ruben Fleischer oturuyor.

3. Göktaşı (IMDb: 3,8/10)

Trakya’nın Günebakan köyünün en büyük sıkıntısı kuraklıktır. Kuraklıktan yorulan halk, yağmur duası yapmaya karar verir. Dualar edilir ve beklenmeye başlanır. Ancak köy halkı hiç beklemedikleri bir yağmur çeşidiyle karşılaşır: gök taşı! Amerikan, Alman ve Rus ajanlar olayı incelemek için köye akın ederler. Köy halkı, ajanlara gök taşı vermelerinin karşılığında köşeyi dönmüştür. Bu sırada muhtarın şarkıcı olma hayalleri kuran oğlu Bahadır, köye haber yapmaya gelen muhabir Ceylan’a aşık olur.

Filmin oyuncu kadrosunda Şafak Sezer, Ayhan Taş, Bülent Çolak, Tuna Orhan gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Caner Erzincan oturuyor.

4. İstanbul Muhafızları: Ab-ı Hayat Çeşmesi (IMDb: 6,5/10)

İstanbul Muhafızları çizgi dizisinin senaristi olan Aslı, yeni bölüm için hazırlıklar yaparken patronu Ayşe Gümüşçüler Çarşısını anlatan bir bölüm hazırlamasını ister. Aslı, çarşıdaki 72 yaşındaki Veli Dede’nin dükkanına gider. Veli Dede’nin anlattığına göre İstanbul’un altında saklı kalmış bir hazine vardır ve bu hazinenin sırrı gümüş ustalarına emanet edilmiştir, hazinen son koruyucusu da Veli Dede’dir. Bunları öğrenen Aslı, gizemli bir maceraya atılır.

Filmin yönetmen koltuğunda Çağrı Cem Bayraklı otururken, oyuncu kadrosunda Suna Selen Sümer, Ali Uyandıran, Funda Güray, Lemi Filozof, Gözde Mukavelat, Berk Yaparel, Ziya Çiçek ve Merve Sevin gibi isimler yer alıyor.

5. Küçük Ayak (IMDb: 6,7/10)

Migo, genç bir yetidir ve küçük ayak olarak bilinen insanların varlığına inanmaktadır. Ancak Migo’nun bu fikrine ondan başka kimse inanmamaktadır. Bir gün Migo’nun karşısına bir anda bir insan çıkar. Migo efsane sanılan insanların varlığını herkese duyurarak ünlenmeyi ve sevdiği kişinin kalbini kazanmayı planlar. Ancak işler istediği gibi gitmez ve bir anda işler garipleşir.

Channing Tatum, James Corden, Zendaya, Common gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Karey Kirkpatrick ve Jason Reisig oturuyor.

6. Bücür (IMDb: 6,2/10)

Umut, zamanının çoğunu bilgisayar başında geçiren zeki bir çocuktur. Annesini daha önce hiç görmemiş olan Umut, on yaşına basmadan önce annesini bulmayı kafasına koyar. İnternetten annesinin izlerine rastlayan Umut, İstanbul’a doğru yola çıkar. Yolda Özge’yle tanışan Umut, Özge’yle birlikte türlü belaların içine girer.

Yönetmen koltuğunda Umut Kırca’nın oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Berat Efe Parlar, Seren Şirince, Taner Barlas, Seçkin Özdemir, Dolunay Soysert, Suat Sungur, Durul Bazan gibi isimler yer alıyor.

7. Uzun Kabus (IMDb: 3,0/10)

Yüzü olmayan, takım elbiseli uzun bir adam düşünün… Bu adamı düşünmek yeterince korkunç iken, bir de bu adamın çocuklarla özel bir ilgisinin olduğunu düşünürsek, yeterince korkunç oldu değil mi? Efsaneler arasında olan Slender Man, tam anlamıyla az önce anlattığımız gibi biridir ve çocukları hedef alan bu yüzsüz adam insanların korkulu rüyası olma yolunda ilerliyordur.

Sylvain White’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Joey King, Julia Goldani Telles, Annalise Basso, Jaz Sinclair, Javier Botet, Kevin Chapman, Alex Fitzalan gibi isimlerin yer alıyor.

8. Babamın Ceketi (IMDb: 6,5/10)

Birlikte olan Ferhat ve Aslıhan, artık evlilik yoluna girmeye karar verir. Ancak ikilinin evlenmesinin önünde bir engel vardır: Ferhat’ın işi yoktur. Aslıhan’ın babasının kalp krizi geçirmesi de işin tuzu biberi olur ve ikilinin evliliği önüne giren engeller artmaya başlar. Aslıhan’ın babası ölmeden önce kızının evlendiğini görmek istemektedir. Ferhat’ın bir önce hem iş, hem de para bulması gerekmektedir. Bu süreçte Ferhat’ın en büyük destekçisi babası İbrahim olacaktır.

Yönetmen koltuğunda Müfit Can Saçıntı oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Ayşen Gruda, Suat Sungur ve Yalçın Menteş gibi usta isimlerin yanı sıra Müfit Can Saçıntı, Mert Turak, Erkan Can, Elif Nur Kerkük, Banu Manioğlu, Ahmet Arıman, Tuncay Akça, Sami Aksu gibi isimler yer alıyor.

9. El Royale’de Zor Zamanlar (IMDb: 7,5/10)

Karanlık geçmişlere sahip yedi farklı yabancının yolları, Tahoe Gölü’nün oradaki yıkık bir otel olan El Royale’de birleşir. Bu yedi yabancının geçmişleriyle yüzleşip kendilerini kurtarabilmeleri için son bir şansları vardır ve o şansları da bu gece gerçekleşecektir.

Yönetmen koltuğunda Drew Goddard’ın oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Chris Hemsworth, Jeff Bridges, Cynthia Erivo, Dakota Johnson gibi isimler yer alıyor.

10. Dehşetin Yüzü (IMDb: 5,8/10)

Romanya’daki bir manastırda yaşayan genç bir rahibenin intihar etmesiyle bir çırak Vatikan tarafından bölgeye gönderilir. Araştırma için bölgeye giden çırak, hayatının yanı sıra inancını ve ruhunu da tehlikeye atar ve şeytani rahibe biçiminde boy gösteren kötü niyetli Valak ile karşı karşıya kalır.

Filminin yönetmen koltuğunda Corin Hardy otururken, başrollerini Demian Bichir ve Taissa Farmiga üstleniyor.

11. Johnny English Tekrar İş Başında (IMDb: 6,6/10)

Bir siber saldırı sonucunda tüm aktif ajanların kimliği ortaya çıkmıştır ve bu olay sonucunda emekli olduğu işine geri dönmek zorunda kalan Johnny English, olayın arkasındaki isimleri bulmaya çalışır. Eski yöntemleri kullanan Johnny English’in karşısında bir hacker olduğunun farkına varması gerekmektedir çünkü hacker, son teknolojiyi kullanmaktadır.

Rowan Atkinson’ın başrolünü üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda David Kerr oturuyor.

12. Aydede (IMDb: 6,6/10)

Küçük yaşta babasını kaybeden Bekir, annesi Rabia’yla beraber yaşamaktadır. Annesi Rabia, tuhafiye dükkanından kazandığı parayla bakmaktadır. Bekir’in dedesi İlyas’ın ölümü ile bir anda her şey değişir. Rabia, oğlunun üzülmemesi için dedesinin Ay’a gittiğini ve artık Aydede olduğunu söyler. Bekir’in bundan sonra tek bir amacı vardır: bisikletiyle Ay’a, dedesinin yanına gitmek.

Yönetmen koltuğunda Abdurrahman Öner’in oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Ezgi Mola, Bilal Zeynel Çelik, Mehmet Özgür, Reha Özcan, Banu Fotocan, Ayşenil Şamlıoğlu, Nazan Kesal, Nalan Kuruçim, Emirhan Ateş gibi isimler yer alıyor.

13. İnanılmaz Aile 2 (IMDb: 8,1/10)

Birinci filmde halkın artık rahatsız olması nedeniyle gizlenmek zorunda kalan süper kahramanlar artık kendilerini gizlemiyor ve eski konumlarına yeniden kavuşuyorlar. Ailenin küçük ferdi Jack-Jack’in süper güçlerinin gelişmesiyle beraber devam filminde odak noktası küçük süper kahramandır. Jack-Jack’in süper güçlerini kullanabilmek için eğitilmesi gerekmektedir.

24 Ağustos’ta vizyona giren filmin seslendirme kadrosunda Craig T. Nelson, Holly Hunter, Sarah Vowell gibi isimlerin yer alırken yönetmen koltuğunda ise Brad Bird oturuyor.

14. Kings (IMDb: 4,8/10)

Afrika kökenli bir ABD vatandaşı olan Rodney King, 1992 yılında polisler tarafından darp edildikten sonra serbest bırakılmış ve bu olay sonrasında Los Angeles olayları başlamıştır. Mille, sokak çocuklarına karşı zaafı olan yalnız bir annedir. Sokaktaki çocukları evine alan Millie, eve dokuzuncu çocuğu da getirir. Afrikalı Amerikanların, Latinlerin ve Korelilerin yaşadığı bir yerde yaşayan Millie’nin komşusu Obie, mahalledeki tek beyazdır. Irkçılık olayları sırasında, ikili kaosun hakim olduğu şehirde Millie’nin çocuklarını sağ salim eve döndürmeye çalışır.

Gerçek bir olaydan uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Deniz Gamze Ergüven otururken başrollerini ise Halle Berry ve Daniel Craig’in paylaşıyor.

15. Mirasçılar (IMDb: 7,4/10)

Uzun yıllardır beraber olan Chela ve Chiquita, yılların ilerlemesiyle ilişkilerinde belirli bir rol dağılımı sağlanmıştır. Chela, evden çıkmaktan pek hoşlanmasa da, Chiquita dışa dönük bir yapıya sahiptir. İkili maddi sıkıntılar yaşamaya başlayınca birbirinden fazla anıya sahip eşyalarını satmak zorunda kalırlar. Ancak eşyaları satmak ikili için bir çözüm değildir. Borçlar yüzünden Chiquita hapse girer. Yapayalnız kalan Chela, hayatını devam ettirmek için şoförlük yapmaya başlar. Bu sırada tanıştığı Angy, onun kendisini yeniden tanımasına neden olur.

Yönetmenliğini Marcelo Martinessi’nin üstlendiği filmin başrolünü Ana Brun ve Margarita Irun paylaşıyor.
0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like