in

Trafik Kazalarına Dikkat Çekmek Üzere Kurgulanmış Birbirinden Etkili 8 Farklı Kampanya

Dünyanın farklı bölgelerinde trafik kazalarını önlemek üzere çeşitli reklam kampanyaları, yasal düzenlemeler yapılıyor. Bu kampanyalardan ilginç ve etkili olduğunu düşündüğümüz 8 farklı posteri aşağıda listeledik. Posterlerle ilgili yorum bırakmayı unutmayın:

1. Şiddeti Durdurun: Alkollüyken araç kullanılmaması üzerine tasarlanmış bir poster
trafik-kazası-1

2. Hastanede kalacağınız gün sayısı: Amerika’da kurgulanan bu kampanyada, 25 mil üzerini geçen sürücülere kutucuk içinde hızı yansıtılarak hastanede kalacağı gün sayısı olarak gösteriliyor.
trafik-kazası-2

3. Hindistan’da yayımlanan bu posterse tahmin edeceğiniz üzere seyir halindeyken cep telefonu kullanan sürücülere tepki çekmek için hazırlanmış.

trafik-kazası-3

4. Yine benzer poster, bu sefer erkek sürücüler için hazırlanmış.

trafik-kazası-4

5. Seyir halindeyken dikkat dağınıklığı yaratan yolculara ve telefonla meşgul olan şoförlerin hedef alındığı başka bir reklam.
trafik-kazası-5

6. Otoyollarda makas atan ve güvenli takip mesafesini ihlal eden sürücüler için hazırlanmış yaratıcı bir billboard çalışması.
trafik-kazası-6

7.Tayland’da uykusuz yola çıkan otomobil sürücülerinin dikkatini çekmek üzere hazırlanmış başka bir reklam.

trafik-kazası-7

8. Araç sürerken emniyet kemeri takmanın önemini vurgulayan başka bir kampanya “Kemerini tak, hayatta kal”.
trafik-kazası-8

Written by Selin Akcay

İstanbul Üniversitesi'nde Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Selin, şu anda global bir kozmetik firmasında içerik editörü olarak çalışıyor.

Bir cevap yazın

1999’da Sıradan Bir Odada Konuşma Yapan Bu Çinli Adam Şu Anda Dünyanın En Değerli Teknoloji Şirketlerinden Birinin Sahibi

Henüz 5 Yaşında Olan Otistik Kızın Muazzam Resimleri Görenleri Büyülüyor