Başlangıçta sadece sinemalarda yayınlanması planlanan yeni Universal filmi News of the World, Amerika Birleşik Devletleri dışında çıkacak ve doğrudan Netflix’e gelecekmiş gibi görünüyor. 

Başrolünde ünlü oyuncu Tom Hanks’ın yer aldığı News of the World filmi, en son 2013’te çok beğenilen Kaptan Philips’te birlikte çalışan yönetmen Paul Greengrass ile Hanks’i yeniden bir araya getiriyor. Paul Greengrass ayrıca 22 Temmuz 2018 tarihinden beri Netflix Original filmlerinde de çalışıyor.

Paulette Jiles’ın 2016 tarihli romanından uyarlanan film, İç Savaştan sonra geçiyor ve bir kızı teslim etmek için ABD’ye seyahat etmeyi kabul eden bir gaziyi konu alıyor.

News of the World, filmi Universal’a aktaran Disney/Fox birleşmesinden önce aslında Fox 2000 ile yapıldı, ancak teatral sürümleri etkileyen COVID-19 salgını nedeniyle küresel bir sunum maalesef yapılamıyor. Bu nedenle, her dizi ve film dijitale dönmek zorunda kalıyor.

Flixrazzi’nin yazdığı habere göre, Netflix, filmin uluslararası haklarını satın aldı ancak ayrıntılar henüz bilinmiyor. Şu anda, Amerika Birleşik Devletleri dışında her yerde filmin Netflix’te izlenebileceği düşünülüyor. Fakat, filmi Netlix’te Aralık 2020’de mi yoksa 2021’in başlarında mı izleyebileceğimiz henüz belli değil.

News of the World

News of the World, Netflix’in bu yıl yaptığı pek çok alımdan sadece biri olsa da Universal’dan aldığı ilk film. Netflix, Paramount’tan dünya çapında piyasaya sürülen ‘The Trial of the Chicago 7’ ve ABD ve Kanada dışında piyasaya sürülen ‘Spongebob: Sponge on the Run’ olmak üzere birçok film almıştı.

Netflix’te yayınlanacak olan News of the World filmi, Tom Hanks’in bu yıl satın alınan ilk filmi de değil. Bu yılın başlarında, Apple TV, Hanks’in baş rolü oynadığı Greyhound filmini satın aldı. Tüm bu satın alımlar yapılırken Tom Hanks, filmin teatral çıkışının yapılamadığını görmenin çok üzücü olduğunu söyledi.

Filmin ABD’de Netflix’te görünüp görünmeyeceği ise  belirsizliğini koruyor. Filmi, Noel Günü teatral olarak piyasaya sürmeyi planlayan Universal, şu anda filmin büyük olasılıkla 2021’de HBO üzerinden yayınlanması için bir anlaşma yapıyor. Edinilen bilgilere göre, Universal, filmin sinemada vizyona girmesinden yaklaşık 6 hafta sonra, 2021’in başlarında dijital platformlar üzerinden erişilebileceğini açıkladı.

İşte News of the World filminin fragmanı:

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like