Geçen yılın sonlarında Tim Burton’ın MGM için Addams Ailesi filmine dayanan yeni bir proje üzerinde çalışacağını ve Netflix’in de ilgilendiğini bildirdikten sonra, artık Netflix’in dizinin haklarını satın aldığını biliyoruz. Yeni dizinin adı ‘Wednesday’ olacak ve tahmin ettiğiniz gibi Wednesday, Addams’ın karakterine odaklanıyor. 

Hızlı bir şekilde özetlemek gerekirse, geçen yılın Ekim ayında yapılan açıklamalara göre Netflix, Tim Burton’ın Alfred Gough ve Miles Millar ile birlikte şovmen ve yönetici yapımcı olarak yönettiği Addams Ailesi’ne dayanan yeni bir diziyi almak için sırada bekliyordu.

Bilmeyenler için Addams Ailesi, ilk kez 1930’larda çizgi roman biçiminde görülen kurgusal bir ev hakkındadır. Daha sonra Addams Ailesi, on yıllar boyunca filmlere (hem canlı aksiyon hem de animasyon) ve ayrıca TV, video oyunları ve müzik prodüksiyonlarına uyarlandı.

Şimdi ise Netflix resmen seriyi alma savaşını kazanmış gibi görünüyor ve bu yaz prodüksiyona başlaması planlanıyor. Tahmin yapmak gerekirse, dizi en erken 2022’ye kadar Netflix’te olmayacak.

MGM TV, nihayetinde dizinin arkasındaki prodüksiyon şirketi olacak ancak Netflix küresel dağıtım haklarına sahip olacak.

‘Wednesday’in 1. sezonunda birer saatten oluşan sekiz bölüm olması planlandı. Dizinin neyle ilgili olacağı hakkında bilgi içeren bazı detaylar da verildi.

“Wednesday Addams, New England’da çok benzersiz bir yatılı okul olan Nevermore Academy’de bir öğrenci olarak talihsizliklerle boğuşacak.”

Dizinin ilk sezonunda Wednesday Addams yatılı okulda görülecek ve bir cinayet gizemini çözerken ve büyüyen yeni bir kötü tehdide karşı mücadele ederken  yeteneklerinde ustalaşmayı da öğrenecek.

Wednesday Addams (Latino veya Hispanic olması beklenen başrol karakteri) 18-20 yaşları arasında olacak ve şovda ayrıca filmleri izlediyseniz veya çizgi roman okuduysanız aşina olacağınız Gomez Addams ve Morticia Addams da yer alacak. Şimdilik henüz hiçbir oyuncu kadrosu açıklanmadı.

Dizi yatılı lise ortamında geçtiğinden, oyuncuların geri kalanının büyük çoğunluğu gençler olacak. Dizinin yardımcı karakterleri arasında Enid Sinclair, Tyler Galpin, Yoko Tanaka, Xavier Thorpe, Eugene Ottley, Ajax Petropolis, Müdür Larissa Weems, Tamara Novak ve Bianca Barclay yer alıyor.

Jon Glickman, Andrew Mittman ve Gail Berman dizide yönetici yapımcı olarak yer alıyorlar.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like