Yeni Amerikan korku gerilim filmi Things Heard & Seen, 29 Nisan 2021 Perşembe günü Netflix’e geliyor.

Things Heard & Seen, Elizabeth Brundage’ın 2016 tarihli All Things Cease to Appear adlı romanına dayanan bir Netflix orijinal filmidir. Kitabı okuduysanız veya yeni bir korku / gerilime ihtiyacınız varsa, bu filmi izleme listenize eklediğinizden emin olun deriz.

Film, Amanda Seyfried ve James Norton’un oynadığı, şehirden kaçmak ve küçük bir kasabaya yerleşerek farklı yaşam tarzına sahip olmak için Hudson Vadisi’ne taşınan evli bir çifti konu alıyor. Seyfried, yeni evinde ve evliliğindeki uğursuz bir karanlığı yavaş yavaş çözmeye başlayan genç bir sanatçıyı canlandırıyor.

Brundage’ın kitabı, New York Brighton’daki 1982 cinayet olayından esinlenmiştir. Kurban, yatakta yatarken bir balta ile öldürüldüğü ortaya çıkan Cathleen Krauseneck idi. Vücudu, kocası James’in korkunç sahneyi keşfetmek için işten eve geldiği iddia edilene kadar saatlerce evde kaldı. 2019’da, Brundage’ın romanını yayınlamasından üç yıl ve Cathleen’in ölümünden 37 yıl sonra James, ikinci derece cinayetle suçlandı. Seyfried ve Norto

n’un karakterleri genel anlamda Cathleen ve kocasına dayanıyor.

Things Head & Seen, 29 Nisan 2021’de yayınlanacak. Fizyolojik bir korku / gerilim için can atıyorsanız, gece yarısı diziyi izlemek için mükemmel bir zaman olabilir. Bunun gerçek bir hikayeye dayandığını düşünürsek, ışıkları açık tutmak isteyebilirsiniz.

Filmin oyuncu kadrosunda Seyfried ve Norton ile birlikte Stranger Things‘den Natalia Dyer, Rhea Seehorn, Alex Neustaedter ve F. Murray Abraham yer alıyor. Shari Springer Berman ve Robert Pulcini hem senaryoyu yazdı hem de filmi yönetti.

Ekran uyarlamaları, dayandıkları romanlardan farklı olma eğilimindeyken, Brundage, filmin yine de Cathleen Krauseneck’in 1982 cinayeti ve dahil olanlarla temel benzerlikleri koruyacağını söyledi.

Bir yanıt yazın
You May Also Like