Yapımcı Lauren S. Hissrich, uzun ve zorlu bir prodüksiyonun ardından, The Witcher 2. sezonun sonunda post prodüksiyon aşamasına girdiğini doğruladı. Netflix’in fantastik destanı ilk olarak 2019’da yayınlandı ve izleyicileri Henry Cavill’in gelişmiş canavar avcısı Geralt of Rivia ile tanıştırdı. The Witcher, yazar Andrzej Sapkowski’nin romanlarına dayanıyor ve ilk sezon özellikle ana diziden önce geçen kısa hikayelere odaklanıyor. Dizide Cavill’in yanı sıra Vengerberg’den Yennefer rolünde Anya Chalotra ve Princess Ciri rolünde Freya Allan yer alıyor. Bu üçlünün kaderi birbirine bağlıdır.

Netflix’in en büyük hitlerinden biri olmasına rağmen, The Witcher 2. sezonun gelmesi uzun sürdü. Dizinin prodüksiyonu geçen yıl birçok kez kesintiye uğradı. Cavill, sette bir sakatlık yaşadı ve haliyle bu durum prodüksiyonu haftalarca geriye çekti. Nihayet, The Witcher ikinci sezon çekimleri, başladıktan yaklaşık bir yıl sonra, Mart ayının sonunda tamamlandı. Artık hayranlar, Geralt’ın ve geri kalanının ekranlarına ne zaman döneceğini bilmek istiyor, ancak bunun gerçekleşmesi için hala zaman var.

Pazartesi günü,  The Witcher yapımcısı Hissrich, 2. sezonun durumu ile ilgili sosyal medyada bir güncelleme yaptı. Hissrich, Londra’ya, “(küçük, karanlık, gürültülü) odalara” döndüğünü doğruladı. Bu odalarla muhtemelen edit odasını kastediyor çünkü daha sonra “#TheWitcher S2’de post prodüksiyonun derinliklerine iniyoruz” diye yazdı. Tamamlanmasının ne kadar süreceğini birlikte göreceğiz, ancak Hissrich’in güncellemesi umut verici görünüyor.

Geçen ay Netflix CEO’su, The Witcher 2. sezonun 2021′in son çeyreğinde veya Ekim-Aralık zaman çerçevesi içinde yayınlanmasının beklendiğini doğruladı. The Witcher gibi bir fantezi dizisi, özel efektler, düzenleme ve puanlama ile çok sayıda post prodüksiyon çalışması gerektirecektir. Bu durum hesaba katıldığında, yıl sonu tahmini daha olası gibi geldiğini söyleyebiliriz. The Witcher ilk olarak Aralık ayında prömiyer yaptı, bu yüzden 2. sezonu aynı anda çıkarmak mantıklı olacaktır.

Netflix’in büyük projeleri arasında yer alan Stranger Things 4. sezonu ve The Umbrella Academy 3. sezonu hala yapım aşamasında. The Crown’un 5. Sezonu ise 2022’ye kadar yayınlanmayacak. Sonuç olarak, The Witcher’ın Netflix’in yılın en büyük geri dönen orijinali olma ihtimali yer alıyor. Henüz çıkış tarihi belli olmasa da sonlara doğru gelindiğini bilmek oldukça rahatlatıcı.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like