in

The Walking Dead’in Son Sezon Çekimleri Başladı

Tarihin en büyük TV dizilerinden biri olan The Walking Dead sona yaklaşıyor.

Yazar ve yapımcı Kevin Deioldt, on yıldan fazla bir sürenin ardından The Walking Dead’in son sezon yapımın devam ettiğini Twitter üzerinden açıkladı. The Walking Dead’in 11. sezonu, iki yıla yayılmış 24 bölümden oluşacak şekilde diziyi epik bir tarzda tamamlayacak. Yani bu son sezonun 2021 ve 2022’de yayınlanmasını bekleyeceğiz. The Walking Dead’in sonuna geldiğimizde AMC, Daryl (Norman Reedus) ve Carol’a (Melissa McBride) odaklanan bir son sezon olacağı konusunda yeşil ışık yakmıştı.

The Walking Dead’in bu son noktaya gelene kadar uzun bir yol aldı. Dizi, 2010 yılında AMC’de, TV kanalının Breaking Bad ve Mad Men gibi dizilerin dikkat çekmeye başladığı dönemde çıkış yaptı. Frank Darabont, (The Shawshank Redemption) dizinin yaratıcısı ve sorumlusuydu, ancak o altı bölümlük ilk sezonun yapımı sırasında ve sezonun prodüksiyonunun ortasında AMC ve Robert Kirkman ile arasında gerginlik yaşanınca 2. sezonun ortasında kovuldu. Daha sonrasında Glen Mazzara, 2. Sezonun çiftlik planını devraldı ve prodüksiyonu hızlandırdı. Ancak Mazzara, 3. Sezonun sonunda klasik “yaratıcı farklılıklar” nedeniyle diziyle yollarının ayrıldığını açıkladı.

O sırada The Walking Dead reytinglerde hep üst seviyelerdeydi ve AMC, Scott M. Gimple’ı 4. Sezonun başına getirdi ve o zamandan beri diziyi yöneten isim oldu.

Bu süre boyunca, The Walking Dead tüm televizyon tarihinde en yüksek puan alan dizi haline geldi. Fakat ardından hayranlar ve eleştirmenler, monoton komplolarından ve tatmin edilemeyen hikaye sonlarından bıktıkça oldukça sert bir düşüş yaşadı. Neyse ki çok geçmeden dizi korundu ve geliştirildi.

Ek olarak, The Walking Dead’in imtiyazı da genişletildi. İlk yan dizi olan Fear the Walking Dead hala yayınlanıyor ve şu anda yedinci sezonunda. AMC ayrıca kısa süre önce The Walking Dead: World Beyond adlı bir dizinin iki sezonunun ilkini yayınladı. Buna ek olarak, Gimple’ın öncülük ettiği, Andrew Lincoln’ün diziden çıkışını takiben Rick Grimes’ın devam eden hikayesine odaklanan uzun metrajlı filmler de bulunuyor.

Sezon 10’un son altı bölümü 28 Şubat’ta yayınlanmaya başlayacak.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Game of Thrones Yönetmeni Neil Marshall, Bir Sonraki Projesinin Bir Canavar Filmi Olduğunu Açıkladı

Exxen’de İzleyebileceğiniz Dizi ve Şovlar