The Walking Dead, onuncu sezonunu yayınlandığı kanal olan AMC’de normalden çok daha geç bitecek. Pandemi nedeniyle izleyiciler onuncu sezonu üç bölümde izlediler ve erken finalini yapan dizinin Ekim ayında bir final bölümü daha yayınlandı. Şimdi ise 6 bölümün daha yayınlanması bekleniyor.

The Walking Dead, yaklaşık 10 yıl önce ailesini bulmaya çalışan bir adamla başlayan bir hikaye. Bu aile büyüdü ve yavaş yavaş topluluklar şekillendi. Savaştılar ve hayatta kaldılar, başarılı oldular ve yeni bir nesil doğurdular. Dizide aslında bir insanlık hikayesi anlatılıyor ve anlatılacak daha çok hikaye var.

The Walking Dead, sonraki sezonlarında bir nebze de olsa düşük bir üne sahip olmasına rağmen, devam eden en iyi aksiyon dizilerinden biri ve AMC’nin hala en büyük dizisidir. Dokuzuncu sezonda izleyiciler, dizinin önemli yıldızlarından birinin ayrıldığını gördü. Bu nedenle bu sezon, oyuncu kadrosunun geri kalanının nasıl hayatta kalacağıyla ilgili olacak.

The Walking Dead’in 10. Sezonu 6 Ekim 2019’dan 5 Nisan 2020’ye kadar AMC’de yayınlandı. Ancak “A Certain Doom” adlı final bölümü bazı prodüksiyon sorunları nedeniyle yayınlanamadı.

AMC ayrıca 2021’de fazladan altı bölümün daha geleceğini doğruladı.

Dizinin onuncu sezonu başlangıçta Nisan 2020’de sona ermesi gerekiyordu fakat COVID-19 nedeniyle prodüksiyonda aksamalar oldu ve final 4 Ekim’e ertelenmişti. Daha sonrasında ise The Walking Dead 10. sezonunun altı bölüm daha uzatılacağı açıklandı. Artık AMC dizinin 28 Şubat 2021 tarihinde geri döneceğini biliyoruz.

Ek olarak, dizinin devam bölümlerinin dönüş tarihini bilmemizin yanı sıra bitiş tarihini de biliyoruz. The Walking Dead, 11. sezonu ile ekranlara veda edecek.

Dizinin artık sezon 10c olarak adlandırılan devam bölümleri, 28 Şubat’ta yeniden yayınlanan başlayacak ve 4 Nisan 2021’de sona erecek.

Peki The Walking Dead 10. sezonunun devam bölümleri Netflix’e ne zaman gelecek? The Walking Dead’in uzatılmış onuncu sezon prömiyeri 28 Şubat’ta AMC’de yapılacak ve 4 Nisan 2021’de “Here’s Negan” adlı bölümü ile sona erecek. Netflix, sezon finalinin televizyon yayınından beş ay sonra zombi dizisinin bütün bölümlerini eklediği için, The Walking Dead’in 10. Sezonunun Eylül 2021’de Netflix’te yayınlanması bekleniyor.

Diğer Walking Dead yan ürünlerine gelince, izleyiciler Talking Dead’in 28 Şubat’ta The Walking Dead’in 10. sezonuyla beraber geri dönmesini bekleyebilirler. Bu yılın ilerleyen günlerinde The Walking Dead: The World Beyond 2. sezon, Fear the Walking Dead sezon 6 ve 7, ve son olarak, The Walking Dead 11. sezonun tamamı prömiyer yapacak.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like