Hargreeves kardeşler bizi bir kez daha dünyanın sonundan kurtardı. Ama çok büyük bir bedelle geldi. Süper güçlü Hargreeves kardeşler, bizi dünyanın sonundan kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ancak bu başarı tam olarak kolay değil. 

Netflix’in The Umbrella Academy dizisinin 3. sezonunda  Doomsday’i önleme konusunda bir şansları daha var ve bu sefer daha başarılı görünüyorlar. 

Hargreeve’lerin, evreni yok eden bir kara delik ve Muhafızlar olarak bilinen hırçın savaşçılar olan rakip Sparrow Academy ile savaşmasının ardından işler burada duruyor. Evreni başarıyla sıfırladılar mı yoksa işleri daha da kötüleştirdiler mi? Her zamanki gibi, karmaşık.

Kugelblitz nedir?

Bölüm 5, bu sezonun büyük bir kötünün eşdeğerinin tam açıklamasını bulacağınız yerdir. Özetle, Kugelblitz tüm varoluş kararana kadar maddeyi zaman ve uzayda rastgele çökertir. Bu kara delik, evrenin Sissy’nin süper güçlü oğlu Harlan tarafından yaratılan Büyükbaba Paradoksuna verdiği yanıttır.

2. sezonda Viktor, 1963’te Dallas’ta Sissy ile tanıştı ve çift aşık oldu. Harlan’ı boğulmaktan kurtarırken, Viktor yanlışlıkla ona bazı güçlerini verdi. 2. sezon finalinde Viktor, güçlerini emerek Harlan’ı patlamaktan kurtardığına inanıyordu. Ancak değiştirilmiş bir Harlan onları hayatının geri kalanında elinde tuttu.

https://www.youtube.com/watch?v=ZR9seyaKzGs

1 Ekim 1989’da Sissy kanserden öldü. Aynı gün Hargreeves kardeşlerin hepsi açıklanamaz bir şekilde doğdu. Harlan’ın kederi onu, her zaman kendilerine geri dönmesini dilediği Viktor’a bağladı. Bu bağlantı, Harlan’ın o sırada Viktor ile en yakın ilişkiyi bulan bir enerji patlaması salmasına neden oldu. 

Harlan, onu diğer Hargreeves kardeşlerinin anneleriyle birlikte yanlışlıkla öldürdü. Bu, Büyükbaba Paradoksu ile sonuçlandı – bu değişen zaman çizelgesinde kardeşler asla doğmadı. 60’lardan zamanda ileriye atladıklarında, geçmişlerinin silindiği ve Sparrow Academy’nin şehirdeki ana süper kahraman şovu olduğu, değiştirilmiş bir 2019’a inerler.

Luther ve Klaus kurban edildi

Peder Reginald. Yolunu değiştirmiş gibisin ama hayır! Hargreeve’lerin evlat edinen babası, Klaus’a kardeşlere daha fazla sevgi ve özenle davranacağına dair umut verdi. 2. sezonda kelimenin tam anlamıyla yeni bir katman ortaya çıkardı. Bu sade dış görünüşün altında kertenkele benzeri mavi bir uzaylı yatıyor.

Bir yanıt yazın
You May Also Like