in

The Umbrella Academy, 3. Sezonuyla İlgili Detaylar

Umbrella Academy’nin üçüncü sezonunda, Hargreeves kardeşler, dünyayı belirli bir kıyametten kurtarmak için bir araya geliyor. Bu birliktelik size de tanıdık geliyor mu? Çünkü bu aynı zamanda The Umbrella Academy’nin 1. ve 2. sezonlarının özeti olarak görebiliriz.

The Umbrella Academy’nin bu sezonunda kesinlikle daha önce yaşanmış bir şey var gibi. Aynı zamanda, gösteri sorumlusu Steve Blackman, hepsini karmaşık hale getirmek için, bazıları doğrudan çizgi romanlardan, bazıları bunlardan gevşek bir şekilde esinlenerek ve bazıları sadece eğlence için birçok yeni olay örgüsü, yeni karakter ve yeni ortam sunuyor.

Kaynak: Netflix

Hem sarsıcı derecede farklı hem de şaşırtıcı derecede aynı olan, alınması gereken çok şey var. Ama sonunda her şey Hargreeves kardeşlere ve kendi yarattıkları mutsuz döngüye geri dönüyor. Bu sezondan ne kadar keyif alacağınız, potansiyel bir yok oluş karşısında bile tekrar tekrar yanlış kararlar verdikleri için acı çeken insanlarla ilgili hikayelerden ne kadar keyif aldığınıza bağlı.

Bu sezon Hargreeves kardeşlerin nihayet 2019’da geri dönmesiyle başlıyor. ancak 1963’teki kurnazlıkları nedeniyle 2019’un onların bildiklerinden farklı bir versiyonuyla çıkıyor. En büyük fark, Reginald Hargreeves’in onları çocukken evlat edinmemiş olmasıdır. Bunun yerine, 1 Ekim 1989’da doğan yedi farklı süper güçlü çocuğu seçti. Onlar artık Serçe Akademisi olarak bilinen seçkin bir suç savaşçıları ekibi.

Kaynak: Netflix

İlk başta, Umbrella Akademisi’nin çoğu, bu garip zaman çizelgesinde yeni kaderlerini kabul etmek için istifa etmiş görünüyorlar. Ancak çok geçmeden bu alternatif gerçeklikteki varlıklarının ufukta yeni bir kıyameti tetiklemiş gibi göründüğünü fark ediyorlar. Luther (Tom Hopper), Diego (David Castañeda), Allison (Emmy Raver-Lampman), Klaus (Robert Sheehan), Five (Aidan Gallagher) ve Viktor (Elliot Page) tamamen yeni, işlevsiz Hargreeves kardeşlerle birlikte çalışmalı.

Bu sezonun temposunun biraz garip hissettiriyor. Son üç bölüm özellikle ayrık, neredeyse tamamen ayrı bir sezondanmış gibi. Sonraki bölümlerde ortaya çıkan daha büyük gizemler, başlangıçta daha fazla birikim ile yapabilir.

Written by Sena Konakçı

Bir cevap yazın

Yakında Netflix’te Yayınlanacak Olan Kore Dizileri

Squid Game 2. Sezon: Gerçeklik Serisi ve Eleştiri