in

The Old Guard 2 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Burada!

The Old Guard’ın Netflix’te gösterime girmesinin üzerinden yaklaşık 2 yıl geçti. O günden bu yana yapım hakkında pek çok şey değişti. Şimdi ise ikinci versiyon ile seyircilerle buluşmanın vakti gelmiş gibi. 

Uzun zamandır beklenen devam filminin çekimleri nihayet başladı. Yeni oyuncu seçimi haberleri de güncelliğini koruyor. The Old Guard Chapter Two: Force Multiplied olarak da anılan The Old Guard 2 hakkında bildiğimiz ve sizlerin öğreneceği pek çok şey yazının içinde…

Charlize Theron tarafından yönetilen The Old Guard, ölümsüz ve yüzyıllardır tarihi etkileyen bir savaşçı olan Andy’yi canlandırdığı süper kahraman filmi. Yapım, Greg Rucka’nın çizgi roman serisine dayanıyor.

Kaynak: Netflix

Film, bir süredir öncelikli geliştirme aşamasındaydı. Sonunda filmin geleceğiyle ilgili bir güncelleme müjdesi geldi. İşte Skydance Media, Denver ve Delilah Films ve Marc Evans Productions’ın Netflix için yapımcılığını üstlendiği The Old Guard 2 hakkında söylenenler.

The Old Guard 2 Netflix’te ne zaman yeşil ışık yaktı?

İlk olarak Netflix’in Ocak 2021’de bir devam filmi izlediğini bildirdik. Ancak onay resmi olarak o yılın Ağustos ayına kadar gelmemişti.

Belirtildiği gibi, The Old Guard 2020’de Netflix listelerinin zirvesindeydi. İlk filmin yönetmeni ise üçleme olacak şekilde açıklama yapmıştı:

“Senaryodaki grafik romanı yazan Greg Rucka’nın bunu her zaman bir üçleme olarak düşündüğünü biliyorum. Hikayenin nereye gittiğini öngörüyorum. Bu oldukça harika. Yani seyirci buna hevesliyse, kesinlikle anlatacak daha çok hikaye var.”

Theron, Variety’den Marc Malkin’in devam filmi hakkında konuşarak , senaryonun zaten tamamlandığını ve Marwan Kenzari ile Luca Marinelli’nin de geri döneceğini söyleyerek doğruladı.

Netflix, devam filmini yalnızca 26 Ağustos’ta belirtilen resmi sosyal medya hesapları aracılığıyla şu şekilde duyurdu:

“The Old Guard, Victoria Mahoney tarafından yönetilecek bir devam filmi için yeniden bir araya geliyor!”

Gelen bilglere göre başrolde yine Charlize Theron yer alacak. Ayrıca ekibe yeni farklı isimlerde dahil olacak. Filmin ilk uyarlamasında yönetmen koltuğunda Gina Prince-Bythewood yer alıyordu. Ancak ikinci film için yönetmen koltuğu, Star Wars serisine yardımcı olan Victoria Mahoney alıyor.

Written by Sena Konakçı

Bir cevap yazın

HBO Max’te İzleyebileceğiniz En İyi Yaz Filmleri

Obi Wan Kenobi 5. Bölüm Detayları: Bizleri Neler Bekliyor?