in

The Last Kingdom Dizisinin 5. Sezonu Mart Ayında Yayınlamaya Hazırlanıyor

Netflix’in orijinal tarihi-kurgu drama dizisi The Last Kingdom, 9 Mart 2022’de son gösterimi için geri dönüyor. Dizi sadece beş sezon yayınlanacak olsa da Last Kingdom filminde de yer alacağı için Uhtred’in sonu olmayacak.

9 Şubat 2022’de Netflix, The Last Kingdom 5. sezonunun 9 Mart 2022’de tüm dünyada yayınlanacağını doğruladı.

Dizinin resmi Twitter hesabından bir paylaşım yapıldı. Paylaşımda, “Bir şeyler değişti… 5. sezon 9 Mart’ta kıyılarımıza yanaşıyor. Hazır mısın?” notu yer aldı. Yeni sezonun tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Beşinci sezonun resmi yenileme duyurusu 7 Temmuz 2020’de geldi. Şovun baş yapımcısı Nigel Marchant, The Last Kingdom’ın önceki sezonunun olumlu eleştiriler almasından ve hatta Netflix’in ilk 10’larına girmesinden gurur duyduğunu belirtti. Bu yüzden oyuncular ve ekip üyeleri, sadık hayranlara Uhtred’in son efsanevi arayışını takip etme şansını sunmaktan heyecan duyuyor.

The Last Kingdom 5. Sezon Özeti

Yeni sezon, Kral Edward’ın merhum babasının isteklerini yerine getirmek için Sakson Krallığı’nı birleştirmeye çalıştığı 4. sezondaki olaylardan yıllar sonra geçiyor. Danimarkalılar ve Saksonlar barış içinde bir arada yaşasalar da uyumları ancak belli bir süre var olabilir.

Uhtred, Edward’ın evlilik dışı oğlu ve gelecekteki İngiltere Kralı Aethelstan’ın resmi koruyucusu. Ancak Lord Aethelhelm, gizlice Edward’ın diğer oğlu olan torunu Aelfweard’ın kral olmasını ister.

Uhtred büyük kayıplara uğrar ve hayatı sayısız düşman tarafından tehlikeye atılır. Kaderini gerçekleştirme arayışında aşk ve sadakat arasında seçim yapmak zorunda kalır.

5. Sezonda Kimler Yeni ve Kimler Geri Dönüyor?

Uhtred rolünde Alexander Dreymon, Aethelflaed rolünde Millie Brady, Brida rolünde Emily Cox, Aelswith rolünde Eliza Butterworth, Young Uhtred rolünde Finn Elliot’tan oluşan bir topluluk kadrosu rollerini yeniden canlandırıyor.

Dizinin beşinci sezonu için onaylanan bir acemi, Aelfweard olarak Ewan Horrocks’u içeriyor. Harry Gilby, Phia Saban ve Ryan Quarmby de oyuncu kadrosuna katıldı.

Written by Umutcan Çakar

Kdz. Ereğli'de dünyaya geldim. Bursa Uludağ Üniversitesi'nde öğrenciyim. Çeşitli platformlardan haberleri, N99 aracılığıyla sizlere ulaştırıyorum. Netflix'teki favori dizilerim arasında Mindhunter ve Love, Death & Robots yer alıyor.

Bir cevap yazın

Amazon Prime’ın Rekor Bütçeli Yüzüklerin Efendisi Dizisinden İlk Görseller

Netflix’in ‘Against the Ice’ Filmi Mart Ayında Yayınlanacak