Netflix, Marathi dilindeki drama filmi The Disciple’i satın alarak büyük Hindistan pazarına açılma fırsatını bir kez daha değerlendiriyor. 2021’de çıkacak en büyük Indian Originals’lardan biri olacağı düşünülen The Disciple’ın, Nisan 2021’de yalnıza Netflix’e geldiğinde Hintli aboneler arasında büyük bir hit olması bekleniyor.

The Disciple, Chaitanya Tamhane tarafından yazılan, yönetilen ve düzenlenen yeni bir Hint Netflix Orijinal Marathi dramasıdır. Akademi Ödüllü Netflix Orijinal Roma’nın yönetmeni Alfonso Cuarón, filmin sorumlu yapımcılığını üstleniyor.

The Disciple, piyasaya sürüldükten sonra, 2021’de çıkan beşinci Hintli Netflix Orijinal ve genel olarak Marathi dilinde üçüncü orijinal filmi olacak.

The Disciple Netflix’e ne zaman geliyor?

YouTube’a düşen fragmanda belirtildiği üzere, The Disciple’ın 30 Nisan 2021 Cuma günü Netflix’e geleceğini doğrulayabiliriz.

The Disciple, 77. Venedik Uluslararası Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde gösterildiğinde prömiyerini çoktan yapmıştı. Kuzey Amerika’daki ilk çıkışı 2020 Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapıldı.

Peki The Disciple’in konusu nedir?

Yıllarca süren gelenekleri, eski ustaların disiplinlerini ve klasik bir Hint vokalisti olarak pratiği, Sharad Nerulkar’ı sanatta ustalaşma arayışından şüphe etmeye itti. Sharad ustalık için çabalamaya devam ederken, ona atfedilen mükemmellik kendinden şüphe duymaya, mücadeleye ve fedakarlığa yol açar.

The Disciple’in oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor?

Filmin IMDb’deki aramasına göre, oyuncu kadrosunun çoğu The Disciple’da ilk kez sahneye çıkacak:

Aditya Modak (Sharad Nerulkar), Arun Dravid (Guruji), Sumitra Bhave (Maai), Deepika Bhide Bhagwat, Kiran Yadnyopavit, Abhishek Kale, Neela Khedar, Makarand Mukund, Kristy Banerjee ve Prasad Canavese.

Başrol oyuncusu Aditya Modak, gerçek hayatta klasik bir Hint müzisyeni ve beş yaşından beri bu sanatla iç içe.

The Disciple filminin süresi nedir?

Filmin süresi 127 dakika olarak onaylandı.

The Disciple hangi dilde yayınlanacak?

The Disciple, Hindistan’da konuşulan yirmi iki dilden biri olan ve 73 milyondan fazla insanın anadili olarak konuştuğu Marathi dilinde çekildi. IMDb’ye göre, filmde kullanılan diğer diller İngilizce, Hintçe ve Bengalce’dir.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like