The Crown 5. sezonu Kasım ayında Netflix’te en çok beğenilen sezonunun ardından yepyeni bir oyuncu kadrosuyla bu Temmuz’da üretime başlamak üzere hazırlanıyor.

The Crown 5. sezonunun Birleşik Krallık’ta Temmuz ayında üretime başlaması planlanıyor. Büyük beğeni toplayan Netflix dizisi, tarihin en uzun hükümdarlarından biri olan Kraliçe Elizabeth’in hükümdarlığını konu alıyor. Serinin birinci ve ikinci sezonlarında Kraliçe Elizabeth rolünde Claire Foy, Prenses Margaret rolünde Vanessa Kirby ve Prens Philip rolünde Matt Smith rol aldı. Oyuncu kadrosu düzenli olarak Emmy Ödülleri’ne aday gösterildi ve John Lithgow, ilk sezonda İngiltere Başbakanı Winston Churchill rolüyle bir galibiyet aldı.

The Crown’ın üçüncü sezonunda Olivia Colman, Prenses Margaret olarak Kraliçe Elizabeth ve Helena Bonham Carter rollerini üstlendi. Tobias Menzies, Prens Philip rolünü üstlendi. Kasım 2020’de prömiyeri yapılan dördüncü sezon, dizinin şimdiye kadarki en beğenilen sezonu oldu ve Gillian Anderson ve Emma Corrin, Margaret Thatcher ve Prenses Diana olarak oyuncu kadrosuna katıldı.

Edinilen bilgilere göre, dizi ekibi yaz çekimine Londra’nın kuzeyindeki Elstree Stüdyoları’nda başlayacağını bildirdi. Yeni sezonun COVID kısıtlamaları kaldırıldıktan sonra Temmuz ayında çekime başlaması umuluyor. The Crown’un üretim ekibi, mümkün olan en güvenli çalışma ortamını yaratmak için katı güvenlik protokolleri altında çekim yapmaya devam edecek.

Son zamanlarda görülen Tenet’te görülen Elizabeth Debicki, Prenses Diana rolünü üstlenecekken  Dominic West ise Prena Charles’ı oynayacak. Harry Potter oyuncusu Imelda Staunton, Kraliçe Elizabeth rolünü üstlenecek. Prenses Margaret rolünde ise Lesley Manville yer alacak. Game of Thronestan tanınan Jonathan Pryce, Prens Philip’i oynayacak. The Crown’un beşinci sezonunun geri kalan oyuncuları ise şimdilik bilinmiyor.

The Crown’un dördüncü sezonunun bitiminden sonra yeni sezon başladığında, Prenses Diana ve Prens Charles’ın çocukları önemli ölçüde büyümüş olacak. Dördüncü sezonda Erin Doherty tarafından canlandırılan Prenses Anne de büyük olasılıkla önemli bir rol oynayacak. Yapımın temmuz ayında artması ve altıncı sezonun da yapım aşamasında olmasıyla, The Crown’un ne zaman prömiyer yapacağını söylemek zor. Tipik olarak, Netflix dizisi sonbaharda başlar, ancak Temmuz ayında yapılacak olan prodüksiyonu daha erken bir prömiyer için kapıyı açık bırakabilir. O yüzden yeni sezonun  ne zaman yayınlanacağını bekleyip göreceğiz.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like