in

“The Chair”: Netflix’te Yayınlanacak Olan Dram-Komedi Dizisi Hakkında Bilinen Her Şey

The Chair, Amanda Peet, eşi David Benioff ve iş ortağı Dan Weiss tarafından yaratılan yeni bir Netflix dram-komedi dizisidir. Bu yazımızda 2021’in sonlarında veya 2022’nin başlarında Netflix’e gelmesi oldukça muhtemel olan dizi hakkında şu ana kadar bilinen her şeyi anlatacağız.

The Chair, Game of Thrones ikilisinin uzun prodüksiyon listesindeki bir başka projedir. Ayrıca Netflix ile yaptıkları multi-milyon dolarlık anlaşmanın bir parçasıdır. Peet, projede yönetmen ve yönetici yapımcı olarak görev yaparken, yazar ve profesör Annie Wyman pilot bölümü yazacak.

Başrol oyuncusu Sandra Oh, dizinin baş yapımcılığını da üstlenecek. The Chair, aynı zamanda Netflix’in yakında çıkacak olan Metal LordsThree-Body Problem ve daha fazlası üzerinde çalışmakla meşgul olan Benioff ve Weiss’in yapım şirketi Bighead Littlehead tarafından üretilecek.

Dizi projesi ilk olarak Şubat 2020’de açıklanmıştı.

The Chair’in konusu aslında sır gibi saklanıyor fakat Ji-Yoon’un (Oh) Pembroke Üniversitesi’nde İngilizce bölümünün ilk kadın başkanı olduğu ve yüksek beklentilerle karşı karşıya olacağı öğrenildi. Bölümde çalışan esprili, garip bir İngilizce profesörü olan Profesör Joan Hambling (Taylor) Yoon’un yakın arkadaşı ve sırdaşıdır. Bu bilgiler dizi hakkında çok az detay verirken, dizinin Ji-Yoon’un bu bölümde böylesine yüksek bir konuma sahip ilk Asyalı kadın olmasının zorluklarını keşfedeceği ve aynı anda pek çok komik sahneler sunacağından emin olabiliriz.

Yeni Netflix dizisi “The Chair”de Killing Eve’den Sandra Oh başrolde oynayacak. Oh, 2019’da Killing Eve ve 2005’te Grey’s Anatomy’deki performanslarıyla iki Altın Küre ödülü kazandı. Oh, Pembroke Üniversitesi’nde İngilizce bölümünün ilk kadın başkanı olan Ji-Yoon’u canlandıracak. Yazar ve aktör Jay Duplass, Sandra’ya eşlik edecek. Ayrıca, Two and a Half MenThe Truman Show, Legally Blonde ve birçok başarılı yapımdaki rolleriyle tanınan Primetime Emmy ödüllü Holland Taylor da yer alacak.

Netflix’in The Chair dizisinde toplam altı bölüm yer alacak. Dizinin çekimlerinin 1 Şubat 2021’de başlaması ve Nisan ayında tamamlanması planlanıyor. Çekimler ABD’nin Pittsburgh kentinde gerçekleştirilecek.

Peki The Chair Netflix’te ne zaman yayınlanacak? Mevcut bilgilere göre tahmin yürütmek gerekirse, altı yarım saatlik bölümün prodüksiyonunun da çok zorlu olmaması gerekiyor. Dizi post prodüksiyonda çok fazla VFX gerektirmeyeceği için her şey planlara göre giderse, The Chair’ın 2021’in sonlarından Netflix’te yayınlanma olasılığı oldukça yüksek.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

En İyi 10 Dikey Süpürge: Dyson, Xiaomi, Bosch, Philips ve Fakir Modelleri

Amazon’un Yetişkinlere Yönelik Süper Kahraman Dizisi Yenilmez’in Yayın Tarihi Açıklandı