Merakla beklenen büyük son yavaş yavaş geliyor. Stranger Things  4. sezon henüz bitmedi ama yarın itibarıyla sonlanacak. Birinci kısım bir hayli ses getirmişti. Yarın ise dizinin ikinci kısım yayında olacak. Çetenin Mind Flayer ile 3. sezonun zirvesindeki hesaplaşmasından altı ay sonra, 4. sezon karakterleri aldı ve Rusya ve Kaliforniya dahil olmak üzere dört farklı yere yayıyor. 

Yayılan sadece oyuncu kadrosu değil, sezonun kendisi de öyle. Stranger Things’in dördüncü sezonu, Ozark’ın son sezonuna benzer şekilde iki farklı bölüme ayrıldı. Netflix, bölümlere ayırmayı bir hayli fazla yapmaya başladı. Bu konuda da başarılı olduğunu görüyoruz.

Stranger Things bölüm yayın planı

Stranger Things’in dördüncü sezonunun iki cildi yaklaşık bir ay arayla yayında oluyor.

  • 4. Sezon, Cilt. 1 – yedi bölümün tamamı şu anda mevcut.
  • 4. Sezon, Cilt. 2 –  her iki bölüm de 1 Temmuz Cuma günü seyirciyle buluşacak.

Stranger Things konusu

Stranger Things, 1980’lerde Hawkins, Indiana’da geçen bir dizidir. Yerel çocuk Will Byers’ın ortadan kaybolmasıyla başladı. Bu da bir sürü kafa karışıklığı ve komployla sonuçlandı. Yakınlardaki Hawkins Ulusal Laboratuvarı’nın, Soğuk Savaşı sona erdirmek için mükemmel silahı ararken, doğaüstü olaylarla uğraştığı ortaya çıktı. Bir şekilde, demogorgonlar gibi canavarları ve nihayetinde Mind Flayer’ı serbest bırakan Upside Down adlı şeytani bir boyuta geçti.

Laboratuvar ayrıca özel güçleri olan çocuklar üzerinde deneyler yapıyor. İçlerinden Eleven adlı biri kaçar ve Will’in arkadaş grubuna (Mike, Dustin ve Lucas) katılır ve Will’i kurtarmaya yardım eder. Onbir, kasaba polis şefi Jim Hawkins tarafından evlat edinilir. Netflix Türkiye’nin yayınladığı 4. sezon birinci kısım özetine aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz:

Bir yanıt yazın
You May Also Like