A24’ün aile draması “Minari”deki eleştirmenlerce beğenilen rolüyle Oscar adaylığından yeni çıkan Steven Yeun, Jordan Peele’in bir sonraki filminde başrol oynayacak.

Filmin türü şimdilik gizli tutulsada, edinilen bilgilere göre projenin oyuncu kadrosunda Keke Palmer ve Daniel Kaluuya da yer alacak. Peele, 22 Temmuz 2022’de gösterime girmesi beklenen filmi yazıyor ve yönetmen koltuğunda yer alıyor.

Peele ayrıca filmin yapımcılığını Monkeypaw Productions’dan Ian Cooper ile birlikte yapıyor. Proje, şirketin Universal ile beş yıllık üretim anlaşmasının kapsamına giriyor. Bu yeni film, Peele’nin Universal ile üçüncü ortak çalışması olacak. Stüdyo, Peele’in ilk yönetmenlik denemesi olan “Get Out”u destekledi ve ticari bir başarı yakaladı ve dört Oscar adaylığı kazandı (orijinal senaryo için bir galibiyet dahil). Peele bunu Lupita Nyong’o ve Winston Duke’un oynadığı korku gerilim filmi “Us” ile takip etti. Toplu olarak, filmleri küresel gişede 500 milyon dolardan fazla gelir elde etti.

Yapımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Sara Scott ve Kreatif Yönetici Tony Ducret, Universal adına projeyi denetleyecek.

Peele’nin Monkeypaw Productions şirketi, kısa süre önce HBO dizisi “Lovecraft Country” ve Al Pacino ile Amazon’un “Hunters” projesini destekledi. Şirket bir sonraki adımda Yahya Abdul-Mateen II’nin oynadığı bir yeni “Candyman” yapımını yayınlıyor. Nia DaCosta, bu filmi Peele ile birlikte yazdığı bir senaryodan yönetiyor.

Daha önce yer aldığı projelerin arasında “The Walking Dead”, “Burning” ve “Okja” yer alan Yeun, bundan sonra Netflix komedisi “Beef”te görülecek. Ali Wong ile birlikte TV şovunda rol alacak.

Yeun şu anda En İyi Erkek Oyuncu Oscar adaylığı aldığı Minari’de rol alıyor. Aile draması ayrıca En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Özgün Senaryo, En İyi Özgün Müzik ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dallarında da onay aldı.

37 yaşındaki Yuen, The Walking Dead’in yaratıcısı Robert Kirkman’ın bir diğer çizgi romanından uyarlanan aynı adlı ‘Invincible (Yenilmez)’ adlı yetişkin animasyon dizisinde de yer alıyor.

Yeun, CAA, Principal Entertainment LA, The Gotham Group ve Hansen, Jacobson, Teller, Hoberman, Newman, Warren, Richman, Rush, Kaller & Gellman tarafından temsil edilmektedir.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like