Yayın devi Netflix, Steve Carell liderliğindeki komedi dizisi Space Force’un ikinci sezonu  için onay verdi. Maliyeti oldukça yüksek olan komedi dizisinin prodüksiyonu, dizinin bütçesini azaltmak amacıyla Los Angeles’tan Vancouver’a taşınacak. Çekimler önümüzdeki yıl başlayacak. Çıkış tarihi ise henüz belirlenmedi.

Norm Hiscock, daha büyük bir yaratıcı yenilemenin parçası olarak seriye katıldı ve GregDaniels ile birlikte ortak showrunner olarak görev yapacak. Daniels ile sık sık birlikte çalışan Hiscock’un çalışmaları arasında Brooklyn Nine-Nine, ParksandRecreation, People of Earth ve King of theHill bulunuyor. Kaynaklara göre, Space Force’un ikinci sezonda, The Office’in sonraki sezonlarında yakalamış olduğu büyük başarı gibi ün kazanmas ve izleyiciler ve eleştirmenlerle daha iyi bağlantılar kurması  umut ediliyor. Hiscock’a ek olarak, başrol oyuncusu Jimmy O. Yang da Space of Force’un yazar kadrosuna katıldı.

Trump’ın uzay kuvvetini altıncı askeri şube olarak kurma emrinden esinlenen Space of Force ,Carell ve eski The Office yaratıcısı Daniels tarafından birlikte ortaya çıkarıldı. Ocak 2019’da yayınlanan Space Force, o zamanlarda Carell’in dizi için yaptığı anlaşma, yönetici yapımcılığı ve oyunculuk ücretleri hesaba katıldığında bölüm başına 1 milyon doları aşarak yetenek rekoru kırdı.

10 bölümlük komedi dizisi Space Force’un ilk sezonun yayınladığı tarih olan29 Mayıs 2020’de insanların yüksek beklentileri vardı çünkü Carell ve Daniels’ın mega hitleri The Office’ten bu yana ilk kez yeniden bir araya geliyorlardıEleştirmenler pek kibar şeyler yazmadılar. THR baş TV eleştirmeni Daniel Fienberg ise inceleme yazısında diziyi başarısız olarak nitelendirdi. Ancak izleyicilerin diziye karşı daha olumlu tepkileri vardı.

Carell; John Malkovich, Ben Schwartz, TawnyNewsome, Diana Silvers ve Yang gibi diziye geri dönen yardımcı yıldızlarla dolu bir kadroya liderlik ediyor. Daniels, Carell, Hiscock ve 3 Arts’tan Howard Klein da yönetici yapımcılar olarak görev alacaklar.

Carell, bu yılın başlarında Variety’e verdiği bir röportajda, Daniels’ı dizi fikrini söylemek için aradığını ve Daniels’ın aklına gelen ilk ve tek kişi olduğunu söylemişti.

“Zeki, komik ve mükemmel zevke sahip biri. Ona çok güveniyorum. Çoğu zaman içgüdülerimiz birbiriyle uyumludur. Genelde aynı tarzda şeyleri komik, dokunaklı veya ilgi çekici buluruz. İlk tanıştığımızdan beri durum böyle.”

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like