Alex Pina’nın yepyeni Netflix orijinal dizisi Sky Rojo, Netflix’te ilk sezonun yayınlanmasından sadece aylar sonra resmen geri dönüyor. İşte Temmuz 2021’de tüm dünyada yayınlanacak olan Sky Rojo dizisinin 2. sezonu hakkında bilmeniz gerekenler.

Netflix’in İspanya’dan bugüne kadarki en iddialı projesi olarak görüldüğü dizi, patronları tarafından takip edilirken özgürlükleri için fahişe olarak bir kulüpte eski hayatlarından kaçmaya çalışan üç kadını konu alıyor.

Sky Rojo’nun 1. sezonu, 19 Mart 2021’deki üretim gecikmelerinden sonra Netflix’te yayınlandı.  Ancak edinilen bilgilere göre, her iki sezon da arka arkaya çekildi.

29 Mart 2021 tarihinde Netflix, 2. sezonun 23 Temmuz 2021’de dünya çapında yayınlanacağını doğruladı.

Dizinin yaratıcıları Álex Pina ve Esther Martínez Lobato, “Sky Rojo’nun her zaman olduğu gibi aynı çılgın eylemi yapmasını, ancak bu 25 dakikalık çalışma süresini olay örgüsünün dinamik doğasının altını çizmek için kullanmasını istedik: kaçış ve hayatta kalma yarışı” dedi.

Peki Sky Rojo 1. sezonu, Netflix’te nasıl bir performans sergiledi?

Sky Rojo’nun küresel olarak ne kadar iyi performans gösterdiğini söylemek için biraz erken ancak birkaç gün içinde dizi, İspanyol dili bölgelerinin dışındaki ilk 10’da pek iyi bir başarı yakalayamadı. Dizi, İspanya’da Netflix’te 1 numaraya kadar yükseldi.

Muhtemelen resmi Netflix istatistikleri Nisan 2021’in ortalarında ortaya çıkacak.

Bir röportajda Martínez Lobato, Sky Rojo için çıtayı aşağıya çekerek şunları söyledi:

“Sky Rojo”daki içerik daha çok yetişkinlere yönelik ve bu nedenle bu dizi genç izleyiciler için değil. Bu sebepten dolayı da çok geniş bir beğeniye sahip olmayacak.”

Sky Rojo 2. sezonundan neler bekleyebiliriz? Uyarı: Spoiler 1 sezon 8 bölümü konu alıyor.

1.sezonun sonunda Coral, neredeyse kafasından bir kılıç geçirdikten sonra kalp krizi geçirmiş gibi görünür ve sonrasında Romeo’nun hayatını kurtarmaya çalışır. Elbette orada olmasının temel sebebi, özgürlüklerini engelleyen şeylerden kurtulmak ve pasaport ve parayla kaçmaktır.

Moses’ı canlandıran Miguel Ángel Silvestre biraz zor durumda. Yapılan planlar, onu kazıcı tarafından kazılan çukura başarılı bir şekilde çektikten sonra, şimdi arabasında sıkışıp kaldı ve inşaat alanına gömüldü. Moses’ın geri dönüşü, büyük olasılıkla kardeşi Christian’ın gelip onu kazıp çıkaramayacağına bağlı olacak.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like