Eğer Netflix’te içinizi ısıtacak ve ilham verecek olan belgeseller izlemek istiyorsanız bu liste tam da size göre. Bu Netflix belgeselleri hem eğlenceli hem de ilham verici, moralinizi yükseltmek ve hayatınıza pozitiflik katmak için harika mesajlar içeriyor.

Netflix için kanepede kıvrılmak, üretken bir etkinlik gibi görünmeyebilir, ancak Netflix, zihninizi besleyecek ve ruh halinize iyi gelecek olan moral verici ve bilgilendirici belgesellerden oluşan bir altın madeni gibidir.

Sağlıklı yaşam hedeflerinize başlamanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda yaşamınıza da ilham verecek olan izlenmesi gereken belgeseller ve belgesel dizileri listemize göz atabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

 

Tidying Up With Marie Kondo

Marie Kondo’nun en çok satan kitabı The Life-Changing Magic of Tidying: The Japanese Art, bu Netflix orijinal dizisinde hayat buluyor ve izleyicilere bazı ipuçları veriyor. Marie Kondo, minnettarlık ve farkındalık eylemleriyle, organize olmanın sadece alanımızı düzenlemekle ilgili olmadığını, iç huzuru ve en önemlisi neşeyi teşvik eden yeni alışkanlıklar yaratmakla ilgili olduğunu gösteriyor.

 

Queer Eye


“Muhteşem Beşli”nin gözünden, iç tasarım, moda, yemek, şarap ve hepsinden önemlisi, öz sevgi algılarındaki enfes tatlarının, erkeklerin hayatlarını tamamen değiştirmelerine yardımcı olurken bir araya geldiğini görüyoruz. Ekibin destansı dönüşümlerini takdir ederken, belgeseli izlemesi hem yürek ısıtıyor hem de eğlendiriyor.

Resurface

Bu belgeselin neden en samimi Netflix orijinallerinden biri olarak görüldüğünü anlamak zor değil.  Program, Travma Sonrası Stres Bozukluğu’ndan (TSSB) muzdarip bir grup askeri gazinin sörf terapisi yoluyla iyileştirilmesini konu alıyor.

 

The Minimalists: Less Is Now

Bu belirsiz zamanlarda düşünmek ve daha tatmin edici, anlamlı bir hayat yaşamayı öğrenmek için biraz zaman ayırmaktan daha iyi bir zaman olamaz ve bu nedenle Netflix belgeseli The Minimalists: Less Is Now, sizlere mükemmel bir rehber olacak. Minimalist Joshua Fields Millburn ve Ryan Nicodemus’un yer aldığı ekip, izleyicilere minimalist bir yaşam tarzı benimsemenin faydalarını keşfederek aydınlatıcı bir yolculuğa çıkarken, tüm bu dağınıklığı gidermenin neden tutkunuza daha fazla yer açmanıza yardımcı olabileceğini açıklıyor.

 

Minimalism: A Documentary About the Important Things


Joshua ve Ryan’ın şovunu izlemekten keyif aldıysanız, önceki prodüksiyonlarına da göz atabilirsiniz. Bu film, hayatınızı pozitif enerjiyle besleyecek ve gazetecilerden bilim adamlarına kadar hayatın her kesiminden ve tüm sektörlerden insanlar olarak dünyaya bakışınızı değiştirecek ve neden daha azın gerçekten daha fazla olduğunu kanıtlayacak. Bazen en küçük şeylerin gerçek mutluluğu bulduğumuz şeyler olduğunu keşfetmek için izlemenizi öneririz.

 

Daughters of Destiny

7 yıldan uzun bir süredir filme alınan Daughters of Destiny, Hindistan’ın kırsal kesiminde yaşayan ve ülkenin en yoksul ailelerinden biri olan bir grup kızı konu alıyor. Kızlar, yoksulluk çeken çocuklara ücretsiz eğitim veren Shanti Bhavan okuluna gidiyor. Daha parlak bir gelecek için yolculuklarını takip ederken deneyimledikleri tonlarca içten ve ilham verici anlar bulunuyor.

 

Cooked

Ünlü gazeteci ve yemek uzmanı Michael Pollan, yemek ve kültür tarihini araştırıyor ve bize gıda konusunda yeni ve olumlu bir bakış açısı sunuyor. Cooked’da izleyicilere, yemek pişirmenin özünün yalnızca günlük bir uygulama olmadığını, daha çok bir neşe kaynağı ve sevdiğiniz insanları besleyip onlarla ilgilenmenin bir yolu olduğunu hatırlatıyor.

 

Expedition Happiness


Genç bir Alman film yapımcısı, müzisyen kız arkadaşı ve sevdikleri köpekleri ile saf bir mutluluk arayışında, yenilenmiş bir okul otobüsünde Kuzey Amerika’da bir yolculuğa çıkar. Şovla ilgili harika olan şey, çiftin Alaska’dan Meksika’nın güney ucuna kadar olan yolculuğunu kamerayla çekmek için samimi ve doğrudan bir yaklaşım kullanması. Bu gösteri aynı zamanda anı yaşamak ve anlamlı maceralar peşinde koşmak için konfor alanınızın dışına çıkmanız gerektiğini hatırlatıyor.

Dogs

Hiçbir şey bu sıcak ve koşulsuz sevgiyi tarif etmeye yetmez. Bu iyi hissettiren belgesel, kesinlikle kalbinizi eritecek ve minnettarlık ve şefkat hakkında ders verecek olan altı samimi insan ve köpek hikayesini içeriyor.

 

Soyut Düşünce: Tasarım Sanatı

Bu belgesel, her zaman dünyanın en yenilikçi tasarımcılarından bazılarının zihnine girmek isteyen sanat meraklıları içindir. Soyut Düşünce, mimarlardan fotoğrafçılara ve iç mimarlara kadar, sekiz kişinin benzersiz yaratıcı süreçlerini derinlemesine araştırıyor.

Bir cevap yazın
You May Also Like