Scarlett Johansson büyüleyici güzelliği ile birçok kez uluslararası güzellik listelerinde ilk sıraları görmüş bir aktris. Kendisi güzelliğinin yanı sıra aynı zamanda müthiş bir oyunculuk yeteneğine de sahip! Scarlett’i izlerken hem gözleriniz şenlenecek hem de bu güzel oyuncunun oyunculuk yeteneği karşısında şapka çıkartmak isteyeceksiniz.

15. Bir Konuşabilse… (IMDb 7,8)

Bob, orta yaşlarını geçirmiş, evli ve çocukları olan Amerikalı bir aktördür. Bir iş teklifiyle reklam çekimlerini yapmak için Japonya’ya doğru yola çıkar. Tokyo’da kaldığı otelinde fotoğrafçı eşinin peşinden Tokyo’ya gelmiş olan Amerikalı bir kadın olan Charlotte ile tanışır. Hiç bilmedikleri bir kültür ve dilin konuşulduğu Japonya’da herkese yabancı olan bu iki Amerikalı yalnızlıklarının çözümünü birbirlerinde bulurlar ve hafta sonunu birlikte geçiren ikili bir anda yakınlaşır.

2004 yapımı filmin yönetmenliğini Sofia Coppola üstlenirken, oyuncu kadrosunda ise Scarlett Johansson, Bill Murray, Giovanni Ribisi gibi isimler yer alıyor.

14. Yenilmezler (IMDb 8,1)

Dünya çapında büyük bir izleyici kitlesine sahip olan filmde SHIELD adıyla bilinen uluslararası barış örgütünün lideri konumundaki Nick Fury’nin tüm dünyanın güvenliğine karşı büyük bir tehdit oluşturan düşmanla karşı karşıya kalması işleniyor. Fury, dünyayı yaklaşan beladan kurtarmak için yenilmeyecek bir takım kurması gerekir, bu yüzden de süper kahramanlardan oluşan bir ekip kurar.

Sinema tarihinde yerini almış olan bu macera filminin yönetmen koltuğunda Joss Whedon otururken, filmde Scarlett Johansson, Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo ve daha birçok önemli isim yer alıyor.

13. Kabuktaki Hayalet (IMDb 6,4)

Binbaşı (Scarlett Johansson) korkunç bir kazadan sağ çıkmayı başarır ancak zihninde geçmişine dair hiçbir şey kalmamıştır. Uyandığında bildiği tek şey üstünde uyandığı ameliyat masası ve doktorun ona kurtarıldığını söylediğidir. Ancak Binbaşı geçirdiği korkunç kazadan sonra vücudunu kaybeder. Onu kusursuz bir asker yapacak bir vücut geliştirilir. Suçlarla savaştığı sırada gerçekleri öğrenir ve gerçekler hiç de hoş değildir; aslında hayatı kurtarılmamış, ondan çalınmıştır.

Aksiyon ve bilim kurgunun harmanlanıp izleyiciye sunulduğu filmin yönetmenliğini Rupert Sanders yaparken, oyuncu kadrosunda Scarlett Johansson, Pilou Asbaek, Takeshi Kitano gibi isimler yer alıyor.

12. Lucy (IMDb 6,4)

Eğlenceyi seven bir kadın olan Lucy’nin bir gece eğlenmek için gittiği mekanda hayatı değişir. Mekanda tanıştığı Richard yüzünden kendisini bir anda Tayvan’ın en tehlikeli uyuşturucu baronlarının birinin içine düşmüş bulur. Uyuşturucu tacirleri Lucy’nin içine kuryelik yapması için yeni bir tür olan uyuşturucuyu yerleştirir. Ancak bu uyuşturucu bir şekilde Lucy’nin kanına karışır. Lucy uyuşturucunun etkisiyle bir anda bambaşka yetenekler kazanır.

2014 yapımı başarılı aksiyon ve bilim kurgu filmin yönetmen koltuğunda Luc Besson otururken, filmin başrolünde Scarlett Johansson yer alıyor.

11. Barselona, Barselona (IMDb 7,1)

Amerikan vatandaşı olan Vicky ve Christina yazın tatil için İspanya’ya gitmeye karar verir. İki güzel kadın İspanya’da bir anda karşılarına çıkan gizemli İspanyol sanatçıdan etkilenir. Ancak bu gizemli sanatçının son derece can sıkıcı bir eski karısı vardır. Vicky, Christina’ya göre daha muhafazakar bir kadındır ve yakında evlenecektir. Bu üçlünün arasında bir anda aşk ilişkisi doğar ancak bu ilişkiler herkes için pek iyi olmayacaktır.

Romantizm ve dramı bir arada yaşatan filmin başrollerini Scarlett Johansson, Penelope Cruz ve Javier Bardem, Rebecca Hall paylaşırken, yönetmen koltuğunda da Woody Allen oturuyor.

10. Hayalet Dünya (IMDb 7,4)

Enid ve Rebecca lise çağlarında olan iki genç kızdır ve aynı zamanda iki yakın arkadaştır. Rebecca bir kafede işe girmesi ve kendi parasını kazanmaya başlamasıyla kendi evine çıkmaya karar verir. Enid ise Rebecca gibi değildir, hayatta pek bir amacı yoktur, hayattan keyif almaz ve insanların hepsinin aptal olduğunu düşünür. Enid’in hayata bakış açısının değişmesi ise bir koleksiyoner olan Seymour ile tanışması sebep olur.

Filmin yönetmen koltuğunda Terry Zwigoff otururken, oyuncu kadrosunda ise Scarlett Johansson, Thora Birch, Steve Buscemi gibi isimler yer alıyor.

9. Maç Sayısı (IMDb 7,7)

Chris, hayatı boyunca şansı hep yaver gittiği için kıskanılan bir tenisçidir. Chris, en yakın arkadaşı Tom’un kız kardeşi Chloe ile evlenmeye karar verir. Ancak evlilik aşamasındayken bir anda Tom’un dünyalar güzeli nişanlısıyla tanışır. Bu tanışmadan sonra Chris, Tom’un nişanlısına takıntı derecesinde hoşlantı duymaya başlar.

Woody Allen’ın yönetmenliğini yaptığı 2006 yapımı filmin oyuncu kadrosunu Scarlett Johansson, Jonathan Rhys-Meyers, Emily Mortimer gibi isimler oluşturuyor.

8. Kalbim Sende (IMDb 6,6)

Jon Martello, kadınlar konusunda oldukça takıntılı bir adam olmasının yanı sıra aynı zamanda porno bağımlılığı olan bir adamdır. Arkadaşları arasında Don Juan lakabına sahip olan Jon, kadınları elde etme konusunda çok yeteneklidir. Ancak bir gece kulübünde tanıştığı Barbara daha önce tanıştığı hiçbir kadına benzememektedir. Jon, çekiciliğinin yanı sıra aynı zamanda idealist bir kadın olan Barbara’yı elde etmek için elinden geleni yapacaktır.

2013 yapımı filmin yönetmenliğini, senaryosunun yazımını ve başrolünü üstlenen Joseph Gordon-Levitt’e Scarlet Johansson, Julianne Moore gibi isimler eşlik ediyor.

9 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like