Netflix, yeni bilim kurgu projesi ‘Reborn’un prodüksiyonu için Sandra Bullock ile anlaştı. Bullock, 80 milyondan fazla izlenen Netflix filmi ‘Bird Box’ ile geçtiğimiz ayın gündemindeydi.

Bir çizgi roman adaptasyonu olacak Reborn, ‘The Lego Batman Movie’ filminin yönetmeni Chris Mckay tarafından yönetilecek. Prodüksiyon için Bullock’un yanı sıra ‘It’in yapımcısı Vertigo Entertainment ile anlaşıldı.

Mark Millar ve Greg Capullo tarafından yazılan Reborn isimli çizgi roman, Manhattan’da bir hastanede ölen yaşlı bir kadının kendini Adystria adlı öbür dünyada yeniden doğması etrafında şekilleniyor. Adystria’da iyilik ve kötülük ejderhaların arasında sonsuz bir savaş halinde. Çizgi romanın yazarları Millar ve Capullo da idari yapımcılığı üstlenecek. Reborn’da rol alacak oyuncu kadrosu ise henüz belirlenmedi.

Netflix 2017 yılında Mark Millar tarafından kurulan çizgi roman yayın firması Millarworld’ü satın almıştı. Millarworld, Kick-Ass, Kingsman ve Old Man Logan gibi çok bilinen karakter ve hikayelerin yaratıcısıydı. İşlemin şartları henüz belirlenmese de Netflix, Millarworld karakterlerini temel alan filmler ve diziler geliştireceğini açıkladı.

Bir yanıt yazın
You May Also Like