Jameela Jamil’in röportaj serisi olan I Weigh Interviews’un yeni katılımcısı 26 yaşındaki başarılı şarkıcı Sam Smith oldu. Birbirinden kaliteli hitlerin sahibi olan Smith, Jamil’e toplumsal cinsiyet kimliğinin yanı sıra vücudunda hissettiği cinsiyet kimliği ile ilgili yaşadığı iç savaş hakkında konuştu.

Bir cinsiyetle tanımlanmıyorsun. Siz, sadece sizsiniz. Herkesin kendine özgü bir tasarımı var. Ben bu konuyu böyle ele alıyorum. Ben bir erkek ya da kadın değilim. İki cinsiyetin arasında bir yerde, sanırım biraz spektrumda.

Kafamın içinde ve vücudumla her zaman biraz savaştım. Zaman zaman kendi kafamın içinde bir kadın gibi düşünüyorum. Bazen oturuyorum ve cinsiyetimi değiştirmek istiyor muyum diye kendime soruyorum. Bu hala zaman zaman düşündüğüm bir şey ama öyle bir şey istediğimi sanmıyorum.

Ben her zaman cinsellik hakkında düşünme konusunda oldukça rahattım. Bu rahatlığı cinsiyet ile ilgili düşüncelerimde de uygulamaya çalıştım… Hareket ettiğimde, erkeklerle seviştiğim zaman çok kadınsı oluyor. Birçok açıdan kadınsı biriyim ve buna güceniyorum.

1 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like