in

Sam Mendes, Netflix’te Yapılacak Olan Mini Dizinin Yönetmen Koltuğuna Oturacak

Kısa süre önce Universal filmiyle Oscar kazanan çok ödüllü İngiliz yönetmen Sam Mendes, önümüzdeki yıl prodüksiyona başlayacak olan yepyeni bir Netflix mini dizisini yönetecek. 

Sam Mendes, yakın zamanda 3 Oscar ödüllü 1917 filmini yönettiği ve başarısını ortaya koyduğu için aslında hakkında daha fazla söylenecek bir şey bulunmuyor. Mendes, aynı zamanda en iyi James Bond filmlerinden biri olan Skyfall’un ve 1999 yılında yayınlanan 5 Oscar ödüllü American Beauty filmini yönetmesiyle de oldukça bilinen bir yönetmen.

Mendes şimdi de Netlix için bir mini dizinin yönetmen koltuğuna oturacak. Daha önce herhangi bir mini dizi yönetmedi ancak Penny DreadfulThe Hollow Crown ve Britannia gibi filmlerde yapımcı olarak yer aldı.

Dizi şu anda Red Zone adı altında yayınlanıyor. Jada Pinkett Smith’in yakın zamanda Netflix için duyurduğu Redd Zone serisinin son duyurusu göz önüne alındığında bu adla devam edip edilmediği henüz belirsiz.

Dizinin çekimlerinin şimdilik 2021’de Nisan ayında başlaması planlanıyor. Dizinin tüm çekimlerinin Birleşik Krallık’ta yapılacağı düşünülüyor.

İlk bildirimlere göre filmde, futbol konusunun üstünde durarak Dudley City futbol kulübünün en iyi forvetinden birinin ve bir yöneticisinin etrafında döneceği ve ciddiye alınmak için mücadele eden genç bir muhabirin yer alacağı biliniyor. Brandon adlı yönetici, kişisel hayatı kargaşa içinde olduğu için işini kaybetme riskiyle yüz yüze geliyor.

Sam Mendes ve Netflix, yılın başlarında tiyatro sanatçılarını desteklemeye yardımcı olmak için Birleşik Krallık’ta kurdukları yeni girişimleriyle birlikte manşetlerde yer almışlardı. “Tiyatro Sanatçıları Fonu” olarak adlandırılan girişim ile birlikte yayın devinin COVID-19 salgını nedeniyle işlerinden olanlara yardım etmek için önemli miktarda katkıda bulunduğu görüldü.

Netflix, içerik listelerini Birleşik Krallık’ta büyük ölçüde genişletti. Charlie Brooker, Ricky Gervais ve Left Bank Pictures gibi yeteneklere yardım etti. Bunun yanı sıra, ya ortak yapımlar ya da tamamen yeni Netflix orijinal projelerine yatırım yaparak İngiliz şovlarını topladı.

Mini dizi ile ilgili şimdilik edinilen bilgiler bu yönde. Hakkında daha fazla bilgi paylaşıldığında sizlere bilgilendirmelerde bulunacağız.

 

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Yahya-Abdul-Mateen II, Michael Bay’in Yöneteceği “Ambulance” Filminde Rol Alacak

Jaimie Alexander, Thor: Love And Thunder’da Lady Sif Rolünü Oynayacak