in

Ryan Gosling’in Başrolünde Yer Aldığı Netflix Casus Gerilim Filmi ‘The Gray Man’ Prag’da Çekilecek

Actor Ryan Gosling is pictured in Tokyo on Dec. 3, 2018. (Kyodo via AP Images) ==Kyodo

Ryan Gosling’in başrolünü üstlendiği iddialı Netflix casus gerilimi “The Gray Man”, yayıncının en pahalı prodüksiyonunun şehrin dikkat çekici karanlık köşelerinden ve deneyimli ekiplerinden yararlanacağı bildirilen Prag’a gidiyor.

Prag merkezli Stillking, film üretiminin Çek Cumhuriyeti’nin %20 geri ödeme teşvik sisteminden yararlanmasıyla filmde ortak olarak yer alacak. Bir Bond filmi ölçeğinde çekim yapan “The Gray Man”, Stillking’in daha önce “Casino Royale” ve diğer Hollywood filmleri üzerindeki çalışmaları da dahil olmak üzere geniş çaplı drama konusundaki itibarını güçlendiriyor.

Anthony ile birlikte filmin yönetmenliğini yapan Joe Russo, “Amacımız, Ryan Gosling ile bir franchise yaratmak ve bütün bir evren inşa etmek” dedi. “Hepimiz ilk filme kendimizi adadık ve bu bizi ikinci filme götürmek için harika olmalı… Netflix’in de bu film için mükemmel bir yer olduğunu düşünüyoruz” dedi.

200 milyon dolarlık tahmini bir bütçeyle “The Gray Man”, Netflix’in en pahalı orijinal prodüksiyonu olan 159 milyon dolarlık harcamayla Martin Scorsese’nin “The Irishman”ini geride bırakacak.

Joe Russo’nun bir CIA ajanı Lloyd Hansen (Evans), Gosling’in eski bir ajan ve suikastçı olan Court Gentry karakterini takip eden senaryosu, Mark Greaney’nin aynı adlı 2009 romanına dayanıyor. Ek materyaller “Yenilmezler: Son Oyun” ve “Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşları”nın yazarları Agbo’dan Christopher Markus ve Stephen McFeely tarafından kaleme alındı.

Russo Kardeşler, Agbo’yu platformdan bağımsız bir hikaye anlatımı prodüksiyon girişimi olarak kurdular ancak “The Gray Man”in Netflix’in şimdiye kadarki en popüler orijinal filmi “Extraction”daki başarılarının ardından bir Netflix franchise olarak büyüyeceğini umuyorlar.

Şu anda Los Angeles’ta çekilmekte olan “The Gray Man” çekiminin, Nisan ayı sonlarında tamamlandıktan sonra Doğu’ya yönelmesi bekleniyor.

Russo kardeşler, Cleveland’da banka soyarken kendi kendine ilaç kullanan PTSD hastası bir Afganistan savaş gazisinin (Tom Holland) gerçek hikayesine dayanan bağımsız bir drama olan “Cherry”nin yönetmenliğini kısa süre önce tamamladı.

Prag şehri geçmişte pek çok önemli ABD ve yabancı prodüksiyonu kendine çekmiş ve kendisini pandemiden önce uluslararası film ekipleri için en önemli Avrupa destinasyonlarından biri olarak konumlandırmıştır. Prag dahil bazı Avrupa çekim yerlerinin koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle The Gray Man’in üretimini nasıl etkileyebileceği belirsiz.

Netflix, filmin çıkış tarihini henüz onaylamadı, ancak yıl sonundan önce yayınlanması beklenmiyor.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Netflix’te Yetişkinlere Yönelik En İyi 7 Animasyon Dizisi

Netflix’in Manga Uyarlaması Olan “One Piece” Projesi Üretime Dönüyor