Ergenlik zor bir dönem, hepimiz biliyoruz. Ergenlik çağındakileri bilemem ama etrafında ergenlik çağında kişiler olanlar daha çok muzdarip bu dönemden. Çünkü birtakım şımarıklık, asilik ve maalesef saygısızlık ile karşı karşıya kalıyorlar ve bu durumların üstesinden nasıl geleceklerini bilemiyorlar. Kuralları hiçe sayma arzusu ve dünyanın kendi etraflarında döndüğünü sanma durumlarını saymazsak aslında onlar da iyi çocuklar.

Konuyu getirmek istediğim nokta ergenlik çağındaki birtakım kız öğrenciler ve okul hizmetlisi arasındaki bir olay. Kendileri dışındakilere eziyet etmeyi seven kız öğrencilerimiz ruj sürdükten sonra tuvaletteki aynaları bir güzel öpüyorlar. Altında sebep aramak yersiz ama kendilerince tuvaletleri temizleyen hizmetliye iş çıkarmak istiyorlar. Hizmetli, önce gidip okul müdiresi ile konuşup durumu anlatır. Müdire de okuldaki kız öğrencileri uyarır. Fakat bu uyarı karşı tarafın durumdan hoşlanmadığı anlamına geliyordu ve ergenlik çağındaki kızlarımız için bu bir zafer işaretiydi. Hatta aynaları daha çok öpücüklere boğdular. Hizmetli de kızlara ders vermek istedi ve harika bir çözüm buldu. Aklındaki çözümü okul müdiresine de anlattı. Okul müdiresinin de aklına yatan fikri uygulamaya geçtiler.

Aslında fikir temelde sade bir fikirdi. Hizmetli öğrencilere aynaları nasıl temizlediğini gösterecekti. Ve öyle de yaptı. Gelin bakalım hizmetlimiz, aynaları nasıl temizliyormuş ve bunu kızlara göstererek onlara nasıl bir ders vermiş?

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like