in

Robert Downey Jr.’lı HBO Max Dizisi The Sympathizer’ın Çekimleri Bu Yaz Başlıyor

Viet Thanh Nguyen’in Pulitzer Ödüllü romanı The Sympathizer’ın dizi uyarlamasının çekimlerine önümüzdeki yaz aylarında başlanacak. Başrolde Robert Downey Jr.’ın yer aldığı A24 dizisi, HBO Max üzerinden izleyicilerle buluşacak.

Roman, Vietnam Savaşı’nın son günlerinde yarı Fransız, yarı Vietnamlı bir komünist casusu ve bu casusun Amerika Birleşik Devletleri’ne sürgün edilmesini merkezine alıyor. Amerika’nın heyecan verici bir yeniden keşfi, sürükleyici bir casus romanı ve aynı zamanda güçlü bir aşk ve dostluk hikâyesi” olarak tanımlanan roman, yeni bir savaş kurgusu klasiği olarak da görülüyor.

Oldboy’un yönetmeni Park Chan-wook, hem dizinin yönetmenliğini hem de Don McKellar ile birlikte yürütücülüğünü üstlenecek. İkili aynı zamanda Robert Downey Jr., Susan Downey, Nic Fichman, Kim Ly ve Amanda Burrell ile birlikte dizinin yapımcılığını da yapacak.

İkonik Tony Stark rolü sonrası ilk kez izleyici karşısına çıkan RDJ, bu teklifi bu kadar çekici yapan şeyin inanılmaz bir hikâyenin yanı sıra bir oyuncu olarak yelpazesini genişletme fırsatı olduğunu söylüyor. Dizide birden fazla karakteri canlandıracak olan RDJ’nin rolleri arasında bir Orange County kongre üyesi, bir CIA ajanı ve bir Hollywood film yönetmeni gibi çeşitli karakterler bulunuyor. Daha da ilginç olanı ise, hepsinin “kötü adam” olması. Yıllarca süper kahraman rolünde izlediğimiz bir adamın, birden fazla kötü karakter rolüyle karşımıza çıkmasına alışmak hiç de kolay olmayacaktır.

Ayrıca diziyle ilgili açıklamalarda bulunan RDJ: “Nguyen’in eşsiz çalışmalarını uyarlamak vizyoner bir ekip gerektiriyor. Susan ile birlikte Team Downey için yaratıcı bir yapım macerası olmasını ve bu karmaşık rolleri oynarken kendim için teşvik edici bir süreç olmasını umuyorum. Tam da sevdiğim türden bir meydan okuma ve izleyicilerimize olağanüstü bir izleme deneyimi sunacağımıza inanıyorum.”

 

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Şu An Netflix’teki En Popüler 10 İçerik

Fishbowl Wives, 14 Şubat’ta Netflix’e Geliyor