Netflix ve Shondaland Cuma günü, yıldız Regé-Jean Page’in karakterinin dizinin ikinci sezonunda yer almayacağını duyurdu ve Lady Whistledown’dan bir duyuru ile haberi açıkladı.

Duyuru, “Sevgili Okurlar, tüm gözler Lord Anthony Bridgerton’ın bir Viscountess bulma arayışına dönerken, Hastings Dükü’nü muzaffer bir şekilde oynayan Regé-Jean Page’e veda ediyoruz” diye başlıyor. “Simon’ın ekrandaki varlığını özleyeceğiz, ancak o her zaman Bridgerton ailesinin bir parçası olacak” diye devam ediyor.

Dükün ayrılışıyla ilgili haberler, dizinin dayandığı Julia Quinn romanlarının hayranlarını muhtemelen şaşırtmayacaktır, çünkü karakterin hikayesi büyük ölçüde ilk kitap “The Duke and I”da yer almaktadır.

Page, aslında kısa vadeli anlaşmanın rolün cazibesinin büyük bir parçası olduğunu söyledi.

İngiliz-Zimbabveli yıldız, “Bridgerton” un aslında bir antoloji olduğu fikrinden zevk aldığını ve her kitabın (ve ardından sezonun) farklı bir kardeşin aşk hikayesine adandığını ekliyor.

Böylelikle, gösterişli dükün beyazperdedeki hikayesi, Simon ve Daphne’nin aşk hikayelerini sağlamlaştırmasıyla (ve Dük’ün kendi babasını kovmasıyla) ilk çocukları olan bir oğlunun doğumuyla sona eriyor. Ekranın dışında, aktör dizinin yalnızca bir sezonu için sözleşmeli olduğu için Page’in Regency dönemindeki zamanı da benzer şekilde sona erdi.

Sosyal medyada Page, dizideki deneyimini “Bir ömür boyu yolculuk” olarak adlandırdı.

“Bridgerton”, Netflix için büyük bir hit oldu ve yayıncı, 82 milyon hane halkının ilk ayda dizinin sekiz bölümünü izlediğini belirtti.

Başarılı proje sayesinde geçtiğimiz hafta Page, dizinin ilk oyunculuk ödülünü aldı ve bir drama dizisindeki en iyi oyuncu dalında NAACP Görüntü Ödülü’nü kazandı.

Page, ödülü kabul ederek, “Bu ödül, ekibimizde bu kadar benzersiz bir şey yapan tüm inanılmaz insanlara gidiyor” dedi.

“Güzelliğimizin, ihtişamımızın, ihtişamımızın, kraliyetimizin, romantizimizin, aşkımızın doluluğunda bizi temsil etmek en büyük onur” diye devam etti. “Bunu temsil etmek ve temsil ettiğim insanları temsil etmek en büyük onur ve buna layık olmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım” diye ekledi.

Ödüller cephesinde, “Bridgerton” oyuncu kadrosu bir drama serisindeki üstün performansıyla Screen Actors Guild Award’a aday gösterilirken, Page aynı zamanda kişisel performansıyla SAG Ödülü’ne aday gösterildi.

Quinn’in serisinin “The Viscount Who Loved Me” başlıklı ikinci kitabına dayanan yeni bölümler, hayranların en sevdiği karakter Kate Sharma’yı (“Sex Education” yıldızı Simone Ashley) tanıtacak. Phoebe Dynevor’dan Daphne Bridgerton (şimdi Hastings Düşesi) de yeni sezon için geri dönecek, ancak Page’den Simon “Bridgerton” dünyasında Daphne’nin kocası olarak yaşarken, karakter ekranda görünmeyecek.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like