Geri sayım sona erdi! Raised by Wolves ikinci sezonu, ilk iki bölümüyle HBO Max üzerinden yayınlandı.

Prisoners’ın senaristi Aaron Guzikowski’nin yaratıcısı olduğu Raised by Wolves’un ilk sezonu, geçen yıl Eylül ayında HBO Max’te gösterime girmişti. İlk iki bölümün yönetmenliğini, aynı zamanda gösterinin baş yapımcılığını da üstlenen Ridley Scott üstlenmişti. Scott, elbette, Alien, Blade Runner, Gladiator ve The Martian gibi filmlerin de arasında olduğu yapımlarla birçok sinemaseverin oldukça yakından takip ettiği usta bir isim.

Raised by Wolves 2. Sezon Mother ve Father’ın Yolculuğuna Devam Edecek

Raised by Wolves, dünyayı mahveden büyük bir savaşın ardından gizemli bir gezegende insan çocuklarını yetiştiren Mother ve Father olarak bilinen iki androidi merkezine alıyor. İnsan kolonisi arasındaki dini farklılıklar tarafından parçalanma tehdidi altında olan gezegende androidler, insanların inançlarını kontrol etmenin tehlikeli ve zor bir görev olduğunu çabucak öğrenseler de, kuluçkalarını korumak için ellerinden geleni yapmaları gerekiyor.

İkinci sezonda Mother ve Father, altı insan çocuğundan oluşan çöpleriyle birlikte gezegen boyunca yolculuk ediyor. Yeni yayınlanan fragmandan anlayabildiğimiz kadarıyla dizi, harika bir şekilde inşa ettiği dünyada destansı hikâye anlatımına kaldığı yerden devam ediyor. Aynı zamanda dizi ayrıca ahlak, yaşam, ölüm ve insan olmanın ne anlama geldiği gibi zorlayıcı varoluşsal temalar hakkında sorular sorma konusunda da bir adım ileriye gidiyor.

Mother rolünde Amanda Collin, Baba rolünde Abubakar Salim, Marcus rolünde Travis Fimmel, Sue rolünde Niamh Algar ve Decima rolünde Kim Engelbrecht’in yanı sıra; Winta McGrath, Jordan Loughran, Matias Varela, Felix Jamieson, Ethan Hazzard, Aasiya Shah, Ivy Wong, Peter Christoffersen, Selina Jones, Morgan Santo, James Harkness ve Jennifer Saayeng, dizinin geniş kadrosunda kendine yer bulan isimler arasında bulunuyor.

İlk sezonuyla büyük ölçüde beğeni toplayan dizi, ikinci sezon fragmanıyla da görkemli yürüyüşüne devam ederek klasikler arasına girme potansiyelini bir kez daha hissettiriyor.

https://youtu.be/R6Kqm0qJ9Uc

Bir cevap yazın
You May Also Like