Son yıllarda yükselişte olan korku oyunları ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor. Korku oyunlarına karşı yoğun ilgiden dolayı sürekli olarak yeni bir korku oyunu piyasaya sunuluyor. Bu nedenle de korku oyunlarını seven oyuncular için birbirinden korkunç oyunları ve piyasayı takip etmek her geçen gün zorlaşıyor. Korku oyunlardan hoşlanan okuyucularımız için hazırladığımız bu listeye göz atarak en korkunç PS4 oyunlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

15. Friday the 13th: The Game – 13’üncü Cuma: Oyun

Oyunda sinema tarihinin en tanındık katillerinden olan karakter ile başa çıkarak hayatta kalma amaçlanıyor. Ancak burada amaç yalnızca hayatta kalmak değil aynı zamanda katili izleyerek, ondan bir adım öncesini düşünerek onu avlamak ve öldürmek olacaktır. Sinema tarihinin en bilindik katillerinden olan Jason Voorhees’i öldürebileceğiniz en vahşi şekilde öldürün ve gelecekte kurban olacak kişilerin de hayatını kurtarın.

14. Observer

Beyin dedektifi Daniel Lazarski’nin görevi şüphelilerin beynine girip zihinlerini ele geçirerek suçlularla başa çıkmaktır. Takvimler 2084 yılını gösteriyordur ve Lazarski, Büyük Chiron Kuruluşu’nda üst düzey mühendis olan kayıp oğlundan gizemli bir mesaj alınca Krakow’un en pespaye mahallelerine doğru yola koyulur. Suçluların zihinlerine girerken onların en karanlık korkularını da gün yüzüne çıkartmak zorundadır. Peki gerçeği bulabilmek için en fazla ne kadar ileri gider?

13. Alien: Isolation

Alien’da yaşananlardan on beş sene sonra Ellen Ripley’in kızı Amanda annesinin bir anda kaybolmasının arkasında yatan gerçeği araştırıp bulmaya kararlıdır. Annesinin kaybolmasının ardında yatan gerçekleri gün ışığına çıkarmak için her şeyi göze alan Amanda, canı pahasına gerçekleri araştıracaktır. Ancak bu yolculukta Amanda’nın karşısına dengesi gittikçe bozulan dünyada yaratıklar da çıkacaktır.

12. Bloodborne

Değdiği her şeyi içine çekip yok eden ölümcül bir gizemle karşılaşmaya hazır olun. Bir yolcu, unutulmuş bir yer olan Yharnam şehrine doğru yola çıkmıştır. Ancak bu yolculukta amacı şehrin karanlık bölgelerini temizlemek ve bunu yaparken de kendi canını kurtarmaktır.

11. The Evil Within 2

Hayatta her şeyini kaybetmiş bir dedektif olan Sebastian Castellanos, kızını kurtarma şansını yakaladığını fark ettiğinde STEM dünyasına yeniden girmeye karar verir. Sebastian’ın kızını kurtarma macerası her köşeden başka bir tehlikenin çıktığı bu dünyada gezinirken oldukça çetrefilli geçecektir. Sebastian’ın vermesi gereken bir karar vardır: kızını kurtarmak için tüm bunları göze alarak hayatını tehlikeye mi atacaktır yoksa hayatta kalmak için saklanmayı mı seçecektir?

10. Little Nightmares

Six’in kaçması gereken şey Ağız’dır ve bu konuda yardımınıza ihtiyacı var! Ağız’da sizi yemeye odaklanmış kötü ruhlar vardır ve oldukça gizemli bir kanaldır. Bu kanalda bulunmak bile tüm tüylerin ürpermesine neden olabilir… Ağız’da ilerledikçe daha da rahatsız edici mekanlar ve daha da gerginlik yaratacak tuzaklar ile bu oyun sizi bir hayli bunaltacak! Ancak yine de odaklanmanız gereken tek bir şey var: kaçmak.

9. Layers of Fear

Viktorya dönemi malikanesi başlı başına ürpertici iken, çılgın bir ressamın zihninin derinlikleriyle birleştiğinde tüm korkuyu yanınızda hissedebilirsiniz! Bu çılgın ressamın zihnini saran korku, dehşet ve sanrıların nedenlerini bulmaya çalışırken aynı zamanda ressamın üzerine titrediği başyapıtını da tamamlamaya çalış.

8. The Forest

Uçağa binmek çoğu kişi için başlı başına korkunç bir olayken, bir de bunun kaza boyutunu düşünün. Bir yolcu jetinin kazasında hayatta kalan tek kişi olarak düşülmemesi gereken gizemli bir ormana düşüyorsun ve hayatta kaldığına bile üzülüyorsun… Uçağın düştüğü ormanda yamyam bir mutant topluluğu hakimiyeti ele geçirmiş, yapman gereken ormanı keşfetmek ve hayatta kalmak için elinden geleni ardına koymamak!

7. Dead by Daylight

Çok oyunculu bir korku oyunu olan Dead by Daylight’da bir oyuncu katil rolünü üstlenirken diğer oyuncular ise kurban rolündedir. Burada tek bir amacınız var: katile yakalanmadan ölüm sahasından kurtularak canınızı kurtarmak. Bu kolay gibi görünse de her oyunda mekan değiştiği için pek de kolay olmayacaktır.

6. Dying Light

Gizemli bir salgın tüm dünyaya yayılmıştır ve yapılması gereken tek şey hayatta kalmaya çalışırken hayatta kalan diğer insanlarla savaşmak. Ancak hayatta kalmak için savaşmanın yanı sıra gıda bulmak ve silah yapmak da zorundasınız. Ertesi güne hazır bir şekilde başlamak için gereken tüm malzemeleri toplayın ve düşmanları savuşturun.

5. Outlast

Bir akıl hastanesinde garip olaylar yaşanmaktadır ve bu dedikodu yayılmıştır. Miles Upshur adındaki gazetecinin aklındaki ise bu akıl hastanesine giderek haber yapmaktır. El kamerasını yanına alan Upshur’ı akıl hastanesinde birbirinden garip ve korkunç olay beklemektedir.

4. Outlast 2

Gazeteci Miles Upshur akıl hastanesinde yaşanan olayları kaydetmiştir ancak olaylar dinmek bilmiyordur. Gazeteci Upshur’ın el kamerasıyla çektiği görüntülere gözlerinize inanamayacaksınız ve korkunç anlar yaşayacaksınız.

3. The Last Of Us Remastered

Büyük bir zombi salgınından sonra dünya eskisi gibi bir yer olmaktan çıkmış ve zombilerin yanı sıra artık insanlar da büyük bir problem teşkil etmektedir. Joel ve Ellie bu yolda tedavi uğruna uzun bir yolculuğa çıkacaklardır. Bu yolculukta karşılarına zombilerin çıkmasının yanı sıra insanlarla da oldukça fazla sorun yaşayacaklardır.

2. Resident Evil 2

Zombi kıyameti sırasında Raccoon City’de bulunan polis memuru Leon S. Kennedy ve bu yolda yoldaşı olacak olan üniversite öğrencisi Claire Redfield’ın yapması gereken tek şey Raccoon City’den kurtulmak ve bir an önce güvenli bir bölge bularak hayatlarını kurtarmaktır.

1. Resident Evil 7

Zombi salgını artık tüm dünyayı ele geçirmiştir ve hayatta kalanlar için artık yapacak pek bir şey kalmamıştır. Tek bir şey vardır, o da zombilerle savaşarak yarına çıkmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like