1. Ana
  2. Diğer
  3. Prens Philip Yaptığı Trafik Kazasından Sonra Ehliyetini Yetkililere Teslim Etti

Prens Philip Yaptığı Trafik Kazasından Sonra Ehliyetini Yetkililere Teslim Etti

İngiltere’nin en ihtişamlı ailesi olan kraliyet ailesinin üyelerinden Prens Philip, geçtiğimiz günlerde yaptığı trafik kazası sonrası bir süredir etrafta görülmüyordu. Prens’in çarptığı arabada bulunan kadın sabah programlarında gezerek kraliyet ailesinin onunla yeteri kadar ilgilenmediği hakkında açıklamalarda bulunarak aileyi zor durumda bırakmıştı. Olayların üzerinden bir ay geçmesinden sonra Prens Philip daha fazla araba kullanmamaya karar verdi.

97 yaşındaki Edinburgh’un dükü Philip, bir ay önceki trafik kazası sonrasında kendi isteği ile ehliyetini bırakma kararı aldı. Buckingham Sarayı temsilcisi USA TODAY’e ‘Dikkatlice değerlendirildikten sonra Edinburgh Dükü, ehliyetini gönüllü olarak teslim etme kararını aldı.’ açıklamasını yaparak, Prens Philip’in ehliyetini yetkililere teslim ettiğini söyledi. Geçen ay gerçekleşen kazada Prens Philip, Range Rover marka arabası ile Kraliçenin Sandringham’daki mülküne doğru ilerlerken bir araca çarpmış ve kazada kimse yaralanmamıştı. Kazadan sonra Prens Philip, çarptığı diğer araçtaki sürücüden özür dilediği bir mektup yazmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>