Daha ana rahmine düşmekle başlayan, eşi benzeri olmayan en özel bağın başrolleri, annelerimiz… Gözümüzü ilk açtığımızda yanımızda olan, ilk adımımızda, ağzımızdan çıkan ilk sözcükte, okula ilk gidişimizde, ilk kez üzüldüğümüzde, ilk kez sevindiğimizde, ilk kez karşı çıktığımızda, ilk kez evden ayrıldığımızda ve daha nice ilklerde hep en anlamlı bakan o gözlerin ve sevginin en anlamlı haliyle dolu o kalplerin himayesindeyiz.

Evet, ne üzücü ki o sıcacık bakışları ölümsüzleştiremiyoruz ama ne mutlu ki o bağı ölümsüzleştirmek için hissetmek yeterli. Çünkü hissetmek, bazen beş duyumuzun ötesinde bir şeydir.

Dünyaca ünlü Pandora’nın Anneler Günü öncesi hayata geçirdiği projesinde ise “dokunmak” temel alınmış. Bir odadaki 3-9 yaş arası 6 çocuktan “dokunarak” annelerini bulmaları isteniyor.  “The Unique Connection (Eşsiz Bağ)” adlı projede gözleri bağlı çocuklar kendi annelerine dokunarak ulaşıyor ve tüm kadınların “tek ve özel” olduğunun altı çiziliyor. Şimdi bu anlamlı çalışmayı izleyelim ve şanslılar arasındaysak annemize kocaman sarılalım!

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like