in

Operation Mincemeat (Mincemeat Operasyonu) Filmi Netflix’te Ne Zaman Yayınlanacak?

Netflix, Mincemeat Operasyonu filminin haklarını birden fazla bölgede satın aldı.

Film, Colin Firth (The King’s Speech), Matthew Macfayden (Succession) ve Jason Isaacs (Harry Potter destanı) gibi büyük isimlerin rol aldığı büyük bütçeli bir 2. Dünya Savaşı, gerilim filmi.

İlk olarak Mayıs 2019’da duyurulan filmin yönetmenliğini Shakespeare in Love üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Oscar adayı yönetmen John Madden üstleniyor.

Yazar ve tarihçi Ben Macintyre’ın aynı adlı kitabından uyarlanan Mincemeat Operasyonu’nun senaryosu, Showtime’ın Masters of Sex filmiyle tanınan Michelle Ashford tarafından kaleme alındı. Film, yapımcıları Charles S. Cohen, Iain Canning, Emile Sherman ve Kris Thykier ile birlikte See-Saw Films (The King’s Speech) ve Cohen Media Group’tan (Howard’s End) geliyor.

Yapımcılar Canning ve Sherman şu yorumu yaptı:

“Mincemeat Operasyonu, gerçek bir hikayeye dayandığı için daha da inanılmaz olan, umudun ve yüksek riskli cesaretin heyecan verici bir tasviridir. Colin ile yeniden bir araya gelmek harikaydı ve Netflix ile ilişkimizi sürdürmekten ve John’un muhteşem filmini dünyayla paylaşmaktan daha mutlu olamazdık.”

Filmin resmi fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Mincemeat Operasyonu ne zaman Netflix’te olacak?

Mincemeat Operasyonu başlangıçta bir dijital platform için tasarlanmamıştı, ancak Covid ve sinema salonlarının bugünkü durumu nedeniyle, işler değişti. Netflix, filmi Kuzey ve Latin Amerika’da 15 milyon dolar karşılığında yayınlamak için See-Saw ve Cohen Media Group ile bir anlaşma yaptı.

Warner Brothers International, filmi 7 Ocak 2022’de sinemalarda yayınlamayı planladı ancak bu, 22 Nisan 2022’ye ertelendi.

Netflix, 2022 film listesi açıklamasının bir parçası olarak filmi Mayıs 2022’de alacağını doğruladı. Operation Mincemeat, 11 Mayıs 2022‘de Netflix’te yayınlanacak.

Written by Umutcan Çakar

Kdz. Ereğli'de dünyaya geldim. Bursa Uludağ Üniversitesi'nde öğrenciyim. Çeşitli platformlardan haberleri, N99 aracılığıyla sizlere ulaştırıyorum. Netflix'teki favori dizilerim arasında Mindhunter ve Love, Death & Robots yer alıyor.

Bir cevap yazın

‘One of Us Lying’ Netflix’te Yayınlandı ve 2. Sezonu Onaylandı

Netflix, Space Force Dizisinin 2. Sezonunu Yayınladı