in

Olivia Wilde’ın Shia LaBeouf’u ‘Don’t Worry Darling’ Filminden Kovduğu Ortaya Çıktı

İddialara göre, Shia LaBeouf’un Olivia Wilde’ın yeni filmi ‘Don’t Worry Darling’de kötü davranışlar sergiledi ve tarzı oyuncu kadrosu ve ekiple çatıştı. Bu nedenle de Wilde tarafından kadrodan çıkarıldı.

Nisan ayı sonlarında, Olivia Wilde’ın  “Booksmart” filminin büyük başarıya ulaşmasının ardından çok beklenen ikinci uzun metrajlı yönetmenlik çalışması olan psikolojik gerilim filmi “Don’t Worry Darling”de Florence Pugh ve Shia LaBeouf’u seçtiği haberi geldi. Eylül ayında ise, LaBeouf’un yerine filmin erkek başrolü için Harry Styles’ın getirildiği açıklandı. O zamanlar Deadline’ın yaptığı açıklama göre, LaBeouf programındaki bir zamanlama çakışması nedeniyle projeden ayrılmıştı. Ancak Variety’nin yaptığı yeni bir açıklama göre, LaBeouf kötü davranışları nedeniyle Wilde tarafından projeden kovuldu.

Açıklamalara göre, “Eylül ayında, LaBeouf resmi olarak projeden çıkarıldı. Bunun yerine stüdyo, bir zamanlama çatışmasına atıfta bulunarak Harry Styles’ın kadroya dahil olduğunu açıkladı. Fakat sonradan bu durumun tam olarak böyle olmadığı ortaya çıktı. Variety, LaBeouf’un filmden kavulduğunu öğrendi. LaBeouf ayrıldığında çekim henüz başlamamış olsa da, projeden duyum alan kişiler, LaBeouf’un kötü davranış sergilediğini ve tarzının, sonunda onu kovan Wilde da dahil olmak üzere oyuncular ve ekip ile çatıştığını söylüyor.”

“Don’t Worry Darling” e yakın bir kaynak Variety’ye “Birlikte çalışmak için kolay bir adam değil” dedi ve oyuncunun Wilde ve diğer oyuncu kadrosu ve ekip üyelerine “itici” davrandığını da ekledi.

LaBeouf’un “Don’t Worry Darling”den kovulduğu iddiası, şarkıcı ve aktris FKA Twigs’in LaBeouf’a cinsel şiddet ve taciz iddiaları nedeniyle dava açmasından yaklaşık üç ay önce gerçekleşti. FKA Twigs, “Honey Boy” filminde LaBeouf’la birlikte rol aldı ve iki sanatçı yaklaşık bir yıl boyunca sevgiliydiler. Wilde, sosyal medyada FKA Twigs’e destek veren Hollywood’daki birkaç kadından biriydi.

Davanın ardından Netflix, LaBeouf’un adını yaklaşan dizisi “Pieces of a Woman” için FYC ödül kampanyası sayfalarından kaldırdı. Kornél Mundruczó’nun yönettiği filmde LaBeouf, Venedik Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan ve Oscar adaylığı için önde gelen yarışmacılardan biri olarak görülen Vanessa Kirby ile birlikte rol alıyor.

Mundruczó, LaBeouf davasıyla ilgili ilk açıklamasında Variety’ye “Bunlar anlaması zor ciddi iddialar” dedi. Bunları öğrenmek benim için çok üzücüydü. Tüm insanların öne çıkıp gerçeklerin söylemesi gerektiğine inanıyorum” dedi.

 

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Emma Thompson Hollywood’daki Yaşlı Erkek Oyuncuların Çok Daha Genç Kadın Oyuncularla Eşleştirilmesindeki Dengesizliği Eleştirdi

Yönetmen Patty Jenkins, ‘Wonder Woman 3’ Filmini Yönetecek