HBO’nun hit dizisi ‘The Undoing’de Hugh Grant’ın avukatı rolünde oynadıktan sonra Noma Dumezweni, deniz altına girmeye hazırlanıyor. Dumezweni, Disney’in yapacağı ‘Küçük Deniz Kızı’ filminin canlı uyarlamasını uyarlamasında yer alacak.

‘Küçük Deniz Kızı’ filminde Halle Bailey, insan olmayı hayal eden deniz kızı prenses Ariel’i canlandıracak. Melissa McCarthy kötü halası Ursula’yı canlandıracak. Javier Bardem ise Kral Triton rolünde görülecek.

Küçük Deniz Kızı, Rob Marshall tarafından yönetilecek ve senaryosu ise David Magee tarafından yazılacak. Bu yeni film, 1989 yapımı animasyon klasiğinden orijinal şarkıların yanı sıra orijinal besteci Alan Menken’den Hamilton yaratıcısı Lin-Manuel Miranda’nın sözleriyle birlikte yeni melodileri de içerecek. Miranda ayrıca Marshall, Marc Platt ve John DeLuca ile birlikte prodüksiyon yapacak. Jessica Virtue ve Allison Erlikhman ise stüdyoyu yönetmekle sorumlu olacak.

Orijinal “Küçük Deniz Kızı”, insan olmak ve Prens Eric’in dikkatini çekmek isteyen deniz kızı prenses Ariel’i takip ediyor. Menken’in müziği arasında Oscar ödüllü “Under the Sea”, “Part of Your World” ve “Kiss the Girl” vardı. Sırasıyla bir martı ve balık olan Scuttle ve Flounder, Ariel’in en iyi arkadaşlarıdır.

Dumezweni’nin hangi rolü oynayacağı henüz bilinmiyor. Bilinen tek şey canlandıracağı rolün animasyon filminde olmayan bir rol olacağı.

Dumezweni, HBO’nun sınırlı dizisi The Undoing’de Grant ve Nicole Kidman’la birlikte öne çıkan en önemli oyunculardan biriydi. Bu dizideki rolü, onu önümüzdeki sezonda ödüller için değerlendirmelere taşıyabilirdi. Buna ek olarak Dumezweni, Hulu’nun Normal People uyarlamasında Paul Mescal’ın terapisti rolüyle yüksek not aldı.

2021’de HBO dizisi Made For Love’da yer alacak.

Ünlü oyuncunun Disney stüdyosuyla Mary Poppins Returns projesinde yer aldığından dolayı Disney ile bağlantısı da vardı.

Noma Dumezweni, Principal Entertainment ve Conway van Gelder Grant tarafından temsil edilmektedir.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like