Big Little Lies dizisiyle bir kez daha yılların ona işlemediğini kanıtlayan güzeller güzeli Nicole Kidman’ın başrolünde ve yan rollerinde yer aldığı birçok başarılı projesi bulunuyor. Güzelliğinin yanı sıra oyunculuk yeteneğiyle de büyüleyen Kidman, 51 yaşında olmasına rağmen genç oyunculara hem oyunculuğu hem de güzelliğiyle taş çıkartıyor!

1. Lion (IMDb: 8,1/10)

Abisinin yanına dönmesini beklerken bir trenin vagonunda uyuyan kalan 5 yaşındaki Hintli Saroo, trenin hareket etmesiyle evinden kilometrelerce uzağa gider. Küçüktür ve evinden oldukça uzaktadır. Calcutta’da duran trenle Saroo’nun hayatı bir anda değişir. Avustralyalı bir çift Saroo’yu evlat edinir ve ona güzel bir hayat sunarlar. Büyüdükçe Saroo’nun gerçek ailesini bulma isteği saplantıya dönüşür.

Dev Patel, Nicole Kidman, Rooney Mara gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Garth Davis oturuyor.

2. Dogville (IMDb: 8,0/10)

Peşindeki mafyadan kurtulmaya çalışan Grace, son çareyi küçük bir kasabaya sığınmakta bulur. Kasaba halkı güzeller güzeli Grace için oldukça üzülür ve onu kendilerinden biri gibi görür. Kadının varlığı, köy halkı için büyük bir tehdit oluşturmaktadır ve köy halkı bu tehlike karşısında temkinli davranmak zorundadır. Grace günden güne bu köyün karanlık yüzünü keşfedecektir.

Nicole Kidman, Paul Bettany, Lauren Bacall gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Lars von Trier oturuyor.

3. Kırmızı  Değirmen (IMDb: 7,6/10)

Moulin Rouge isimli gece kulübüne sık sık giden Christian, tutkulu bir şairdir. Gece kulübündeki dansçılardan Satine’e delicesine aşık olan Christian, Satine’i düşünmekten başka bir şey yapamamaktadır. Ancak bu ikilinin birlikte olması imkansız gibidir çünkü çok kıskanç bir yapıya sahip olan Dük de kıza aşık olmuştur.

Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Baz Luhrmann oturuyor.

4. Diğerleri (IMDb: 7,6/10)

İkinci Dünya Savaşı sırasında eşini kaybeden Grave, çocuklarıyla beraber yaşamaktadır. Ancak Grave ve çocuklarının yaşadığı ev, çocukların güneş alerjisi olması nedeniyle çok karanlıktır. Grace’in kızı olan Anne, Victor isimli bir hayali arkadaşa sahiptir. Bir gün oluşan sis yüzünden evin dünyanın geriye kalanıyla olan irtibatı tamamen kesilir. Grace ve çocukları, bir türlü güvenemedikleri çalışanlarıyla beraber yalnız kalmışlardır.

Nicole Kidman, Christopher Eccleston, Fionnula Flanagan gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Alejandro Amenabar oturuyor.

5. Saatler (IMDb: 7,6/10)

Yıl 1923’tür ve yazar Virginia Woolf evinde ağır bir depresyonla başa çıkmaya çalışırken Mrs Dalloway isimli kitabını yazıyordur. Yıl 1951 olduğunda ev kadını olan Laura Brown, Mrs Dalloway kitabını okuyarak biraz olsun gerçek hayattan uzaklaşıyordur. Yıl 2001 olduğunda ise AIDS’e yakalanan eski kocasının onuruna parti düzenleyen Clarissa Vaughan ve eski kocası arasında Mrs Dalloway üzerine kurulu özel bir bağ oluşmuştur.

Meryl Streep, Nicole Kidman, Julianne Moore gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Stephen Daldry oturuyor.

6. Gözü Tamamen Kapalı (IMDb: 7,4/10)

Dışarıdan mükemmel bir evlilik hayatına sahipmiş gibi görünen Bill Harford ve Alice Harford aslında pek de iyiye gitmiyordur. Katıldıkları bir davette karısının erkeklerle sohbet ettiğini gören Bill bir anda bambaşka birine dönüşür. Karısını başka erkeklerle sohbet ederken gören Bill, kendini tamamen cinselliğe vurur.

Tom Cruise, Nicole Kidman, Todd Field gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Stanley Kubrick oturuyor.

7. Flirting (IMDb: 7,3/10)

Yatılı okula gönderilen Danny, bir gün yakınlardaki bir kız lisesinin önünden geçerken Afrikalı bir kız olan Thandie ile tanışır. İkili kısa sürede birbirine aşık olur. Ancak ikilinin etrafındaki insanlar bu ilişkiden onlar kadar memnun değildir ve ikiliyi ayırmak için her türlü şeyi yapmaya hazırlardır.

Noah Taylor, Thandie Newton, Nicole Kidman gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda John Duigan oturuyor.

8. Soğuk Dağ (IMDb: 7,2/10)

Amerikan ordusunda görev alan Güneyli genç asker Inman’in aklında tek bir şey vardır, o da sevdiği kadın Ada’dır. Inman ve Ada uzun zamandır birlikte olmanın hayalini kurmaktadır ancak Amerika’daki iç savaş ve daha birçok sorun ikilinin birleşmesine engel olmaktadır.

Jude Law, Nicole Kidman, Renee Zellweger gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Anthony Minghella oturuyor.

9. Kutsal Geyiğin Ölümü (IMDb: 7,1/10)

Tanınmış bir cerrah olan Steven Murphy, eşi Anna ve örnek nitelikteki iki çocuğu olan 14 yaşındaki Kim ve 12 yaşındaki Bob ile mükemmel bir hayat yaşamaktadır. Steven’ın ilgilendiği yetim bir genç olan Martin kendini ailenin hayatına sokmak için rahatsız edici bir çaba sarf etmeye başladığında ailenin huzuru bozulmaya başlar.
Barry G. Bernson, Herb Caillouet, Nicole Kidman gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Yorgos Lanthimos oturuyor.

10. Geçmişin İzleri (IMDb: 7,1/10)

İkinci Dünya Savaşı sırasında Tayland’taki esir kampında tutulan Eric Lomax, Japon ordusu tarafından ele geçirilmiştir. Kampta birçok işkence ve insanlık dışı şartlarda yaşamak durumunda kalan askerlerden biri olan Eric, . yıllar sonra bu yıkıcı tecrübeden kurtulan kişilerden biri olarak hayatına devam etmiş olsa da kendine işkence eden Nagase’nin hayatta olduğunu öğrenmesiyle intikam almaya karar verir.

Colin Firth, Nicole Kidman, Stellan Skarsgard gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Jonathan Teplitzky oturuyor.

11. Mutluluğun Peşinde (IMDb: 7,0/10)

Çocuklarını bir trafik kazasıyla kaybeden Becca ve Howie Corbett, o gün gelene dek mutlu bir evliliğe sahiptir. Çocuklarının ölümüyle hayatları alt üst olan Becca ve Howie, acılarını farklı şekilde 13.. Becca acısını yasak aşkıyla yaşayacaktır.

Nicole Kidman, Aaron Eckhart, Dianne Wiest gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda John Cameron Mitchell oturuyor.

12. Lanetli Kan (IMDb: 6,8/10)

Filmde babasının ölmesiyle annesiyle bir başına kalan India’nın ilk kez tanıştığı gizemli amcasıyla arasında korku ve öfkeden doğan garip ilişkisi işleniyor. Aile reisinin ölümünden sonra anne ve kızın evine gelen bu amcanın, ailenin düzenini de baştan aşağıya değiştirecektir.

Mia Wasikowska, Nicole Kidman, Matthew Goode gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Chan-wook Park oturuyor.

13. Sonsuz İhtiras (IMDb: 6,8/10)

Amacına ulaşmak için her şeyi mübah olarak gören Suzanne Stone’un en büyük hayali televizyonda sunucu olmaktır. Bu amaç uğruna her şeyi göze alabilecek olan Suzanne, birçok şeyden vazgeçmeye hazırdır; kocası da buna dahil!

Nicole Kidman, Matt Dillon, Joaquin Phoenix gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Gus van Sant oturuyor.

14. Ölüm Sessizliği (IMDb: 6,8/10)

John ve Rae Ingram çifti bir kaza sonrası bebeklerini kaybeder. Çift, bebeklerinin acısını dindirmek için denizde bir yolculuğa çıkmaya karar verir. Yolculukları sırasında batmakta olan bir botla karşılaşırlar ve kazadan kurtulan tek kişi olan Hughie Warriner’ın yardımına koşarlar. Rae, Hughie ile ilgilenirken John da kaza yapan bota gider ve bir şeylerin ters gittiğinin farkına varır. Hughie, Rae ve John’ın başına bela olacaktır…

Nicole Kidman, Sam Neill, Billy Zane gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Phillip Noyce oturuyor.

15. Avustralya (IMDb: 6,6/10)

Kendisine kalan miras için kasabaya gelen Lady Sarah Ashley, İngiliz bir aristokrattır. Kasabada yaşayan maço bir erkek olan Drover ile başta anlaşmakta zorluk çeken Sarah, zamanla Drover’a aşık olacaktır. İkili birlikte güzel vakit geçirmek için yeryüzündeki cennet olan Darwin isimli şehre giderler ancak oranın Japonlar tarafından bombalandığını öğrenir.

Nicole Kidman, Hugh Jackman, Shea Adams gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Baz Luhrmann oturuyor.
2 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like